Na scénu se vrací samostatný tým Válek Autosport

Na scénu se vrací samostatný tým Válek Autosport

Ostravského závodníka Petra Válka jsme si v uplynulých sezónách zvykli na okruzích vídat po boku svého dobrého kamaráda a kolegy Marcela Kusína, se kt

Tabulku ESET Endurance vede Andrej Studenič
Rána z Hungaroringu hatí plány na obhajobu titulu
První, druhé a třetí místo pro jezdce týmu Křenek Motorsport

Ostravského závodníka Petra Válka jsme si v uplynulých sezónách zvykli na okruzích vídat po boku svého dobrého kamaráda a kolegy Marcela Kusína, se kterým tvořil společnou vytrvalostní posádku společného týmu K&K Racing Válek Autosport.

Změny v řádech šampionátu FIA Zóny Střední Evropy, kde se od letošního roku jede vytrvalostní závod jako 60-ti minutový “sprint” s jednou povinou zastávkou, však stály za “rozdělením” těchto velkých kamarádů, kteří společně v sezóně 2013 získali zónový vytrvalostní titul.

“Při hodinovém závodě nemá střídání žádný smysl a tak jsme se s Marcelem dohodli, že pojedeme každý se svým vozem. Jinak ale vše zůstane při starém. Na závodech bychom měli mít vždy společné zázemí a podobné budou i barvy našich aut. Marcel měl vždy auta červeno-žlutá a můj bavorák bude v přesné inverzi, tedy dominovat bude žlutá a doplňkovou barvou bude červená,” popisuje Petr Válek barevný vzhled svého vozu BMW M3 GTR.

“Z technických důvodů jsem byl nucen vynechat závody v Maďarsku a na víkend na Red Bull Ringu se tak pochopitelně již velice těším. Prozatím plánuji pouze starty ve vytrvalosti s tím, že není vyloučené, že bych si někdy v budoucnu střihnul i některý sprint. To vše ale záleží na tom, jak se bude vyvíjet sezóna a jak se mi bude dařit,” dodává Petr Válek.

Harmonogram závodního programu na Red Bull Ringu:
Pátek 22. května
16:30 – kvalifikace – 25 min
Sobota 23. května
16:50 – závod

O Red Bull Ringu

Red Bull Ring (dříve A1 Ring, ještě dříve Österreichring) je závodní okruh, nacházející se poblíž Spielbergu ve Štýrsku v Rakousku. Původní název okruhu byl Österreichring, později byl zkrácen a přejmenován na A1 Ring. Nejčastěji hostil závody seriálu Formule 1 v letech 1970 až 1987 a jako nově opravený okruh v letech 1997 až 2003.

V roce 2004 byly strženy tribuny. Ve stejném roce okruh odkoupila společnost Red Bull, která ho v letech 2008 až 2009 zrekonstruovala za 70 mil €. V září 2010 byl potvrzen pro konání závodu DTM v následujícím roce, v listopadu 2010 se tam uskutečnil 6. závod sezony Formule 2.

V současnosti nejčastěji hostí sérii DTM. V červenci roku 2013 se rozhodlo, že Red Bull Ring bude zařazen do kalendáře Formule 1 pro rok 2014, závod se uskutečnil 22. června 2014 a vyhrál jej Nico Rosberg na Mercedesu.

Užitečné odkazy:

Válek Autosport – www.valek-group.com
Facebook –
www.facebook.com/pages/V%C3%81LEK-Autosport/192238734252888 

foto: Petr Frýba

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0