Na Slovakia Ringu se pojede závod na 24 hodin, ale…

Na Slovakia Ringu se pojede závod na 24 hodin, ale…

Už se o tom šušká od Dubaje, nyní to společnost Creventic potvrdila. Organizátoři, kteří stojí za 24H Series odstartovali zbrusu nový projekt s názvem

24H Series zavede od příští sezony samostatnou třídu GT4
V Portimau si Scuderia Praha připsala další vítězství v 24H Series
Creventic vrací úder a reaguje na otevřený dopis Petera Koxe

Už se o tom šušká od Dubaje, nyní to společnost Creventic potvrdila. Organizátoři, kteří stojí za 24H Series odstartovali zbrusu nový projekt s názvem Touring Car Endurance Series.

Nový seriál, který po vzoru 24H Series bude opět podporovat gumárenská firma Hankook, čítá pro sezonu 2016 celkem tři závodní víkendy. Čtyřiadvacetihodinový závod na britském okruhu Silverstone byl avizován již vloni a do teď se seznam přihlášených pořádně zaplnil. Čítá již 74 přihlášek a do závodu zbývají dva měsíce.

Druhým podnikem šampionátu TCES bude závod na 24 hodin na Slovakia Ringu, což jistě potěší slovenské a české fanoušky. Nicméně to, co je určitě nepotěší, je datum konání vytrvalostního klání. S polovinou června jsou sice spjaty krásné letní teploty, nicméně start slovenského podniku je naplánován na středu 15. června. Je jasné, že nikdo, kromě Bernieho Ecclestona, nechce časovou kolizi s Le Mans, nicméně tohle šlo udělat mnohem citlivěji.

Pokud jste u data slovenského závodu pouze zavrtěli hlavou, tak teď se teprve podržte. Třetí závodní víkend se pojede na okruhu Meppen v Německu. Že vám to nic neříká? To nejspíš nebudete sami. Teprve dva roky starý komplex Racepark Meppen leží zhruba 20 km od hranic s Nizozemím. Délka okruhu 2157 metrů určitě naprosto vyhovuje účelům tzv. track days, nicméně položme si důležitou otázku: Tady má dvanáct hodin (bezpečně) závodit 70 vozů?

Circuit Meppen with data

“Cestovní vozy byly vždy důležitým faktorem 24H Series a díky velmi pozitivní zpětné vazbě na závod v Silverstone jsme se rozhodli poohlédnout se po dalších možnostech, které nás dovedly k závodům na Slovakia Ringu a Meppen. Mnoho týmů nás žádalo, abysme vytvořili oddělený šampionát pro cestovní vozy, a tak jsme také udělali,” prozradila za Creventic Helen Roukensová.

Myšlenka vytrvalostních závodů, kde hrají prim cestovní vozy, je jistě zajímavá, avšak provedení zatím pokulhává.

Touring Car Endurance Series 2016

1. – 3. dubna – 24H Silverstone
14. – 16. června – 24H Slovakia Ring
23. – 24. září – 12H Meppen

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Václav 5 years ago

    Co třeba kdyby pořadatelé zajeli do Mostu

  • DISQUS: 0