Na Slovakia Ringu se v ETCC představí čtveřice Čechoslováků

Na Slovakia Ringu se v ETCC představí čtveřice Čechoslováků

FIA dnes zveřejnila seznam přihlášených jezdců k nadcházejícím dvěma závodům šampionátu FIA ETCC, které se uskuteční již příští víkend na Slovakia Rin

Petr Fulín vyhrává v Perguse první závod
Československý boj o evropský titul ETCC na Masarykově okruhu
Druhý test zavedl Petra Fulína a Michala Matějovského na Slovakia Ring

FIA dnes zveřejnila seznam přihlášených jezdců k nadcházejícím dvěma závodům šampionátu FIA ETCC, které se uskuteční již příští víkend na Slovakia Ringu poblíž Bratislavy. Na tomto seznamu se aktuálně nachází sice pět \”československých\” jezdců, nicméně dle dostupných informací do bojů na Slovensku zasáhnou pouze čtyři.

Mimo již v Monze startujícího tria jezdců Petr Fulín, Michal Matějovský (oba Křenek Motorsport) a Maťo Homola (Homola Motorsport), byla na startovní listinu pro slovenské závody dopsána také jména Jaromíra Štádlera (Seat León/ Křenek Motorsport) a Filipa Sládečky (Alfa Romeo 156/Incar Revco Team). Jméno Jaromíra Štádlera se na seznam dostalo \”omylem\”. Dle dostupných informací pojede Jaromír Štádler až v závodech na rakouském Salzburgringu.

Celkem je pak na seznamu přihlášených pro dva slovenské závody FIA ETCC zapsáno 29 jmen.

Závodní víkend na Slovakia Ringu představuje pro české a slovenské fanoušky jedinečnou příležitost, jak být přímo \”u toho\”. Vždyť harmonogram závodního víkendu FIA WTCC na Slovensku je našlápnut od podlahy až po půdu. Pojede se zde celkem šest závodních sérií a seznamy přihlášených jsou zaplněny samými hvězdnými jmény. Jmenujme třeba Yvana Mullera, Roba Huffa, Gabriele Tarquiniho, Jamese Thompsona, Tiaga Monteira ….

Seznam přihlášených:
2013 FIA EUROPEAN TOURING CAR CUP SLOVAKIARING (SVK)

# CLASS DRIVER NSA * COMPETITOR CAR
2 S2000 Peter Rikli (CHE) ASS Rikli Motorsport Honda Civic FD
3 S2000 Igor Skuz (UKR) FAU Campos Racing SEAT León 2.0 TFSI
5 S2000 Roland Hertner (DEU) DMSB Liqui Moly Team Engstler BMW 320si
9 S2000 Mat\’o Homola (SVK) SAMS Homola Motorsport BMW 320si
10 S2000 Andrina Gugger (CHE) ASS Rikli Motorsport Honda Civic FD
12 S2000 Dušan Borković (SRB) AMSS Nis Petrol Racing Team SEAT León 2.0 TFSI
14 S2000 Filip Sladecka (SVK) SAMS INCAR REVCO TEAM Alfa Romeo 156
20 S2000 Michal Matĕjovský (CZE) ACCR Krenek Motorsport BMW 320si
22 S2000 Petr Fulín (CZE) ACCR Krenek Motorsport BMW 320si
23** S2000 Aytac Biter (TUR) TOSFED Borusan Otomotiv Motorsport BMW 320 SI
24** S2000 Diego Romanini (ITA) CSAI Proteam Racing BMW 320 SI
31 S1600 Kevin Krammes (DEU) DMSB Ravenol Team Ford Fiesta 1.6 16V
33 S1600 Ulrike Krafft (DEU) DMSB Ravenol Team Ford Fiesta 1.6 16V
36 S1600 Klaus Bingler (DEU) DMSB Klaus Bingler (DEU) Ford Fiesta 1.6 16V
37 S1600 Ksenia Niks (UKR) FAU Ksenia Niks Ford Fiesta ST
38 S1600 Erwin Lukas (DEU) DMSB Ravenol Team Ford Fiesta 1.6 16V
40** S1600 Anton Zaitsev (UKR) FAU Master KR Racing Ford Fiesta 1.6 16V
41 S1600 Romeo Luciano (ITA) CSAI Ravenol Team Ford Fiesta 1.6 16V
52 SMT Andreas Pfister (DEU) DMSB ADAS TEAM NORDBAYERN EV SEAT León Cópa
54 SMT Nikolai Karamyshev (RUS) RAF Nikalai Karamyshev SEAT León Cópa
55 SMT Ferenc Ficza (HUN) MNASZ Gaspar Racing SEAT León Cópa
56 SMT Norbert Nágy (HUN) MNASZ Gaspar Racing SEAT León Cópa
57 SMT Jordi Oriola (ESP) RACE Tuenti Racing Team SEAT León Cópa
58 SMT Anton Ladygin (RUS) RAF SMP Racing Russian Bears SEAT León Cópa
59 SMT Mikhail Maleev (RUS) RAF SMP Racing Russian Bears SEAT León Cópa
60** SMT Aurélien Comte (FRA) FFSA Aurélien Comte SEAT León Cópa
61 SMT Mario Dablander (AUT) OSK Mario Dablander SEAT León Cópa
63 SMT Nicolas Hamilton (GBR) MSA Baporo Motorsport SEAT León Cópa
64 SMT Jaromir Stadler ( CZE) ACCR Krenek Motorsport SEAT León Cópa
* competing in the Nations Cup
** race by race entrant

CZO – Josef Hora

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0