Na závěr sezony TCR vítězí Galáš

Na závěr sezony TCR vítězí Galáš

Poslední závod sezony TCR ovládl Jáchym Galáš. Na druhé příčce dojel včerejší vítěz Dušan Kouřil Jr. a třetím místem se rozloučil s aktuálním ro

Reakce vedení společnosti Automotodrom Brno, a.s. na rozhodnutí vlády ČR v záležitosti financování Grand Prix České republiky
BOSS GP znovu zavítá do Brna
Mičánek Motorsport přivádí do okruhového sportu další novou tvář

Poslední závod sezony TCR ovládl Jáchym Galáš. Na druhé příčce dojel včerejší vítěz Dušan Kouřil Jr. a třetím místem se rozloučil s aktuálním ročníkem šampion Milovan Vesnič.

Včerejší závod zkomplikovalo Jáchymu Galášovi rozhodnutí sportovních komisařů vyloučit jej z kvalifikace za tankování v jejím průběhu. Jezdec GT2 Motorsportu tak byl tímto okraden o start z pole position a musel začínat z chvostu pole.

V neděli již ale bylo Galášovi umožněno vyrážet z čelní pozice a nabídnutou možnost na zisk druhého prvenství v sezoně proměnit dokázal.

„Mám radost, že se mi podařilo vybojovat druhé vítězství v sezoně a udržet tak druhou pozici v průběžném pořadí. Vzhledem k tomu, že šlo o můj druhý rok na okruzích a o premiérový ročník v TCR, tak si myslím, že mohu být spokojen,“ řekl Galáš po skončení posledního letošního klání TCR.

Cesta za touto zlatou tečkou ale rozhodně nebyla v Jáchymově podání snadná. Během závodu totiž za ním kroužili s těsnými rozestupy Dušan Kouřil Jr. a Milovan Vesnič. Ani jednomu z nich se ovšem vůz Volkswagen Golf sesadit z prvního místa nepodařilo a zatímco včerejší vítěz se dnes musel spokojit s druhou příčkou, srbský závodník zakončil svou mistrovskou sezonu bronzovým úspěchem.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0