NASCAR Whelen Euro Series: Doubek po absenci v Brands Hatch zaznamenal propad v šampionátu

NASCAR Whelen Euro Series: Doubek po absenci v Brands Hatch zaznamenal propad v šampionátu

Martin Doubek se po absenci při podniku NASCAR Whelen Euro Series v Brands Hatch propadl průběžným pořadím. Českému závodníkovi nyní v obou

Tým Motorbase testoval nový Ford Focus
Mostečtí na Brands Hatch do finále nepostoupili
Blancpain GT Series Sprint Cup, Brands Hatch: Pánem víkendu byl GRT Grasser Racing Team + foto+ video

Martin Doubek se po absenci při podniku NASCAR Whelen Euro Series v Brands Hatch propadl průběžným pořadím. Českému závodníkovi nyní v obou kategoriích patří 26. příčka.

Třetím podnikem pokračovala o víkendu letošní sezona NASCAR Whelen Euro Series. Šampionát tentokrát zavítal na britský okruh Brands Hatch, kde se závodilo na Indy variantě trati.

Klání v hrabství Kent ale tentokrát bylo o něco méně atraktivní pro českého fanouška, neboť ve startovní listině bohužel chyběl Martin Doubek. Pilot stáje Hendriks Motorsport se totiž zotavoval z operace, kterou absolvoval týden před podnikem. Zákroku se musel Doubek podrobit poté, co si po havárii při klání v italské Franciacortě přetrhal vazy v koleni.

Absence ve třetím dějství ročníku 2019 si pochopitelně vyžádala daň v podobě propadu v rámci průběžného pořadí a český závodník nyní v obou kategoriích figuruje na 26. příčce. Zatímco ve třídě Elite 1 spadl na tuto pozici z 22. místa, v rámci Elite 2 Doubkovi před třetím podnikem patřila 16. pozice.

V první jmenované třídě se na Brands Hatch z vítězství radovali Alon Day s Frédéricem Gabillonem. Zatímco úřadující šampion triumfoval v prvním závodě víkendu a na pódium ho doprovodili druhý Stienes Longin se třetím Nicolem Roccou, Francouz zvítězil ve druhé jízdě. Za ním dojel na 2. místě opět Longin a na pódium se opět podíval i Day, který tentokrát skončil třetí.

Izraelec i nadále vévodí šampionátu, kde má na svém kontě 221 bodů. Druhá příčka patří Stienesu Longinovi (202 bodů) a třetí Nicolu Roccovi (189 bodů).

Zatímco v Elite 1 diváci viděli dvojici vítězů, ve třídě Elite 2 opanoval oba dva závody Lasse Sørensen. Zatímco v sobotním závodě dělali Dánovi na pódiu společnost druhý Advait Deodhar a třetí Florian Venturi, v neděli vystoupili na nižší stupně vítězů Andre Castro (2.) s Giorgiem Maggim (3.).

Třetí muž druhé jízdy ovšem i po Brands Hatch zůstal v roli vedoucího muže šampionátu, kterému kraluje se 196 body. Druhý Vittorio Ghirelli ale zaostává pouze o 4 body. Třetí Advait Deodhar pak má na svém kontě 172 bodů. Sørensenovi patří se 158 body 5. příčka.

Čeští fandové již nyní vyhlíží nadcházející mistrovský podnik. Ten se totiž uskuteční během posledního víkendu měsíce června na mosteckém autodromu. Ještě týden předtím ale sérii čeká nemistrovské klání ve francouzském Chinonu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0