NASCAR Whelen Euro Series se příští rok vrátí do Mostu

NASCAR Whelen Euro Series si během sezony 2021 znovu zazávodí na Autodromu Most. Série představila kalendář pro nadcházející ročník a trať ležící na severozápadě Čech obdržela červnový termín.

Po premiéře v roce 2019 měl letos seriál NASCAR Whelen Euro Series zavítat do Mostu podruhé. Původním termínem pro tento podnik byl víkend 19.-21. června. Kvůli koronavirové situaci byl ale zprvu přesunut na 13.-15. listopadu a nakonec zcela vyškrtnut z kalendáře, kde jeho místo zaujal chorvatský Grobnik.

V příštím roce se ale šampionát na severozápad Čech vrátí. Stane se tak 19.-20. června, kdy bude tamní okruh hostit třetí podnik sezony. Mosteckému závodnímu víkendu budou předcházet dubnový podnik ve španělské Valencii a květnové klání v italské Vallelunze. Po závodech v České republice se startovní pole přesune na britské Brands Hatch, německý Hockenheimring (oba podniky se uskuteční v červenci) a chorvatský Grobnik (září). Finálové dějství sezony, kde jak kategorie EuroNASCAR Pro, tak EuroNASCAR 2 budou v každém ze závodů bojovat o dvojnásobný počet bodů, bude v říjnu hostit belgický Zolder.

Český závodník Martin Doubek letos v Zolderu zazářil – vyhrál oba závody kategorie EuroNASCAR 2. Foto: NASCAR Whelen Euro Series/Stéphane Azemard

„Jsme velice hrdí na kalendář pro sezonu 2021, který navštíví některé z nejlepších okruhů v Evropě a jezdcům a týmům nabídne velkou rozmanitost tratí k tomu, aby předvedli své dovednosti,“ říká výkonný ředitel šampionátu Jerome Galpin.

„Společně s okruhy jakožto našimi partnery doufáme, že se vrátíme zpět do normální hygienické situace, budeme schopni zorganizovat skvělé americké festivaly a přivítat tisíce fanoušků, kteří s námi sdílejí vášeň pro ryzí závodění a americkou kulturu. Jsme pevně odhodlaní i nadále nabízet jednu z nejlepších závodnických podívaných v Evropě na každé trati,“ dodává.

V letošní sezoně účinkuje na scéně NASCAR Whelen Euro Series český jezdec Martin Doubek. Pilot stáje Hendriks Motorsport závodí jak v kategorii EuroNASCAR Pro, tak v EuroNASCAR 2. Zatímco v prvním zmíněném případě se nachází před posledními dvěma podniky ve Valencii na šestnácté pozici, v EuroNASCAR 2 je mimo jiné i se dvěma výhrami sedmý.

Kalendář NASCAR Whelen Euro Series pro sezonu 2021:

1. Valencie (Španělsko) 17.-18.4.
2. Vallelunga (Itálie) 15.-16.5.
3. Most (Česká republika) 19.-20.6.
4. Brands Hatch (Velká Británie) 3.-4.7.
5. Hockenheimring (Německo) 17.-18.7.
6. Grobnik (Chorvatsko) 18.-19.9.
7. Zolder (Belgie) 9.-10.10.

Titulní fotografie: NASCAR Whelen Euro Series/Stéphane Azemard