NASCAR Whelen Euro Series se příští rok vrátí do Mostu

NASCAR Whelen Euro Series se příští rok vrátí do Mostu

NASCAR Whelen Euro Series si během sezony 2021 znovu zazávodí na Autodromu Most. Série představila kalendář pro nadcházející ročník a trať ležící na severozápadě Čech obdržela červnový termín.

Doubek zakončil sezonu dvanáctým místem a odstoupením
Třetí díl Hvězd na čtyřech kolech je na světě
Víkendový přehled: RTR Projects, ISR, Chovanec a další

Po premiéře v roce 2019 měl letos seriál NASCAR Whelen Euro Series zavítat do Mostu podruhé. Původním termínem pro tento podnik byl víkend 19.-21. června. Kvůli koronavirové situaci byl ale zprvu přesunut na 13.-15. listopadu a nakonec zcela vyškrtnut z kalendáře, kde jeho místo zaujal chorvatský Grobnik.

V příštím roce se ale šampionát na severozápad Čech vrátí. Stane se tak 19.-20. června, kdy bude tamní okruh hostit třetí podnik sezony. Mosteckému závodnímu víkendu budou předcházet dubnový podnik ve španělské Valencii a květnové klání v italské Vallelunze. Po závodech v České republice se startovní pole přesune na britské Brands Hatch, německý Hockenheimring (oba podniky se uskuteční v červenci) a chorvatský Grobnik (září). Finálové dějství sezony, kde jak kategorie EuroNASCAR Pro, tak EuroNASCAR 2 budou v každém ze závodů bojovat o dvojnásobný počet bodů, bude v říjnu hostit belgický Zolder.

Český závodník Martin Doubek letos v Zolderu zazářil – vyhrál oba závody kategorie EuroNASCAR 2. Foto: NASCAR Whelen Euro Series/Stéphane Azemard

„Jsme velice hrdí na kalendář pro sezonu 2021, který navštíví některé z nejlepších okruhů v Evropě a jezdcům a týmům nabídne velkou rozmanitost tratí k tomu, aby předvedli své dovednosti,“ říká výkonný ředitel šampionátu Jerome Galpin.

„Společně s okruhy jakožto našimi partnery doufáme, že se vrátíme zpět do normální hygienické situace, budeme schopni zorganizovat skvělé americké festivaly a přivítat tisíce fanoušků, kteří s námi sdílejí vášeň pro ryzí závodění a americkou kulturu. Jsme pevně odhodlaní i nadále nabízet jednu z nejlepších závodnických podívaných v Evropě na každé trati,“ dodává.

V letošní sezoně účinkuje na scéně NASCAR Whelen Euro Series český jezdec Martin Doubek. Pilot stáje Hendriks Motorsport závodí jak v kategorii EuroNASCAR Pro, tak v EuroNASCAR 2. Zatímco v prvním zmíněném případě se nachází před posledními dvěma podniky ve Valencii na šestnácté pozici, v EuroNASCAR 2 je mimo jiné i se dvěma výhrami sedmý.

Kalendář NASCAR Whelen Euro Series pro sezonu 2021:

1. Valencie (Španělsko) 17.-18.4.
2. Vallelunga (Itálie) 15.-16.5.
3. Most (Česká republika) 19.-20.6.
4. Brands Hatch (Velká Británie) 3.-4.7.
5. Hockenheimring (Německo) 17.-18.7.
6. Grobnik (Chorvatsko) 18.-19.9.
7. Zolder (Belgie) 9.-10.10.

Titulní fotografie: NASCAR Whelen Euro Series/Stéphane Azemard

 

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0