Nedělní závod na Slovakia Ringu vyhrál Dino Calcum

Nedělní závod na Slovakia Ringu vyhrál Dino Calcum

Druhý slovenský závod se nesl v naprosto stejném duchu jako ten sobotní. Od samotného úvodu se na sluncem zalitém Slovakia Ringu v neustálém boji o če

Slovenský Okruhový Pohár pokračuje na Slovakia Ringu
Štofi Rosina štartuje na Slovakia Ringu
Okruhy 2015 – Preview sezóny

Druhý slovenský závod se nesl v naprosto stejném duchu jako ten sobotní. Od samotného úvodu se na sluncem zalitém Slovakia Ringu v neustálém boji o čelo závodu přetahovali Dino Calcum, Tomáš Pekař, Pascal Eberle a Stefano Comini.

Na rozdíl od sobotního závodu však tentokráte po vzájemných soubojích ze závodu odstoupili Eberle a Comini a boj o vítězství se tak zúžil na Dino Calcuma (Stucki Motorsport) a Tomáše Pekaře (Carpek Service). K těm se v závěrečných třech kolech přidal ještě Andreas Stucki (Stucki Motorsport) a Alf Ahrens (Schlaug Motorsport).

\”Dnes to bylo stejně napínavé jako včera. Byla tam celá řada soubojů, ve kterých nebylo nouze o nějaký ten šťouchanec. Vše ale probíhalo maximálně fér a s respektem, vůči soupeřům,\” řekl po závodě stříbrný Tomáš Pekař, který stál na pódiu ve všech čtyřech doposud odjetých závodech. Vítěz závodu Dino Calcum k tomu později dodal: \”Fantastický závod, který pro mne skončil, jak nejlépe mohl. Už se těším na Nordschleife. Tu trať mám velice rád a věřím, že si to tam užiji stejně jako tady.\”

Z bodů za čtvrté místo se radoval Alf Ahrens, který si tak alespoň částečně vynahradil nepodařený víkend na Hockenheimringu. Na pátém místě byl klasifikován další český jezdec Milan Haering, kterého dále následovali René Leutenegger, Julien Schlenther, Piotr Wojcik, Daniel Nyffeler a Mike Hesse.

Autorství nejrychlejšího kola a jeden bonusový bod si připsal Tomáš Pekař, který ve druhém kole zajel čas 2:26.311.

\”Máme za sebou další velice povedený závodní víkend, ve kterém jezdci Clio Cupu Bohemia slovenskému publiku předvedli dva atraktivní závody. Včera to byla sedmnácti kolová jízda, kdy první čtyři jezdci jeli po celou dobu v neustálém kontaktu a dnes to pro změnu byl nespočet přímých soubojů, které na zdejší tribuně nadzvedly nejednoho diváka,\” říká na závěr slovenského víkendu zástupce promotéra, pan Josef Křenek.

Jezdce nyní čeká třítýdenní přestávka, po které zamíří k dalšímu vrcholu sezóny na německou Nordschleife. Tento závod bude součástí tamní 24-hodinovky, která se zde pojede o víkendu 17. – 18. května.

Na čele tabulky průběžného hodnocení usadil vítěz dnešního závodu Dino Calcum (102b), za nímž dále následují Tomáš Pekař (99b), Andreas Stucki (73b) a René Leutenegger (54b).

Výsledky 2. závodu Clio Cupu Bohemia na Slovakia Ringulink

Průběžné pořadí po závodech na Slovakia Ringu:
1. Dino Calcum – 102b
2. Tomáš Pekař – 99b
3. Andreas Stucki – 73b
4. René Leutenegger – 54b
5. Julien Schlenther – 51b

Kalendář sezóny 2013
05.-07.04. Hockenheimring
26.-28.04. Slovakiaring (WTCC)
17.-18.05. Nürburgring (24h)
14.-16.06. Lausitzring (DTM)
05.-07.07. Oschersleben
30.08.-01.09. Most (Truck GP)
04.-06.10. Brno (FIA ETCC)

CZO – Josef Hora

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0