Nehybridní týmy hrozbou pro Toyotu

Nehybridní týmy hrozbou pro Toyotu

Po testovacím dni v Le Mans se zdá, že se nehybridní prototypy LMP1 dotáhly na Toyotu. Alespoň v to věří technický ředitel Toyota Gazoo Racing Pascal

24h Le Mans – Pozávodní reakce Aston Martin Racing
Stejné prototypy pro WEC i IMSA? Dozvíme se už v Le Mans
Ranní warm-up poznamenal déšť

Po testovacím dni v Le Mans se zdá, že se nehybridní prototypy LMP1 dotáhly na Toyotu. Alespoň v to věří technický ředitel Toyota Gazoo Racing Pascal Vasselon. Sám přiznává, že ačkoliv zlepšení konkurence předpokládali, tak rozhodně ne tak velké.

I když se vůz Toyota TS050 Hybrid umístil ve výsledkové listině na prvním místě, tak rozhodně nic nepřipomínalo dominanci ze Spa. Na druhé příčce se umístil Rebellion Racing s vozem číslo 3, když Mathias Beche zajel jen o sedm desetin vteřiny horší čas než Fernando Alonso v Toyotě.

„Zajímá nás hlavně posun vpřed. Myslím, že ačkoliv naši soupeři možná ještě nemají takovou stabilitu ve vývoji rychlosti, tak dnes jsme viděli opravdu velký pokrok. Velký pro Rebellion a ještě větší pro vozy SMP Racing. Budou hodně silní a nemůžeme zůstat úplně v klidu,“ řekl Vasselon.

„Podle dnešních výsledků se dá říci, že jsou opravdu vážnými soupeři. My už tak jsme docela na limitu a nyní musíme zkusit najít ještě pár desetin navíc,“ dodal.

Zatím se však stále ještě čeká na finální oznámení FIA a ACO ohledně nastavení EoT, které má za úkol vyrovnat rozdíly mezi hybridními a nehybridními vozy. Každopádně právě privátní týmy mají slíbeno dostatečné množství paliva na závod, aby se neopakovalo drastické šetření ze Spa.

Pro nehybridní prototypy během testování platilo omezení průtoku paliva na 108 kg/h, zatímco hybridní Toyota měla limit na 80 kg/h. Omezení maximální energie či omezení množství paliva na jeden stint však pro testovací den neplatilo.

Vasselon také potvrdil, že pro Toyotu vše vypadalo velice pozitivně. Oba vozy ujely přes 2 700 kilometrů, a to bez jediného problému. Japonská automobilka se prý také soustředila hlavně na simulace závodních stintů spíše než na kvalifikační kola.

„Testování překonalo naše očekávání. Na rozdíl od loňského roku jsme však netestovali kvalifikační kola, ale soustředili se na závod. A právě co se týče závodní rychlosti, tak budeme o hodně rychlejší oproti loňsku,“ dodal Vasselon.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0