Nejdříve běžci, až pak motorky a auta. Novou sezonu na Masarykově okruhu otevře Brněnský běžecký pohár

První letošní závod, který se na Masarykově okruhu v Brně uskuteční, nebude určen automobilovým ani motocyklovým jezdcům, ale běžcům. V sobotu 26. března totiž okruh přivítá finále Brněnského běžeckého poháru.

Na Masarykův okruh v Brně i letos zavítá několik motoristických šampionátů. Představí se zde například mistrovství České republiky v závodech do vrchu, mezinárodní motocyklový šampionát Alpe Adria, série pro starší formulové monoposty včetně F1 Boss GP nebo třeba i ESET Cup.

Ještě před všemi automobilovými a motocyklovými závody zde ale změří síly běžci. V sobotu 26. března se zde totiž uskuteční závěrečný podnik letošního ročníku Brněnského běžeckého poháru.

"Brněnský běžecký pohár je zavedená značka, které se pravidelně účastní stovky sportovců z celého regionu. Proto jsme velmi rádi souhlasili s tím, že se finále letošního ročníku poběží u nás. Masarykův okruh je samozřejmě motoristickou závodní tratí, ale kdykoli nám to program na dráze dovolí, chceme ho v maximální možné míře otevřít široké veřejnosti," uvedla předsedkyně představenstva Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Součástí podniku bude dvanáct závodů - přípravka nejmladší hoši (200 metrů), přípravka nejmladší dívky (200 metrů), přípravka mladší hoši (300 metrů), přípravka mladší dívky (300 metrů), přípravka starší hoši (800 metrů), přípravka starší dívky (800 metrů), mladší žáci (1 kilometr), mladší žákyně (1 kilometr), starší žáci (1,5 kilometru), starší žákyně (1,5 kilometru) a hlavní závody na 5 a 10 kilometrů. V případě desetikilometrového klání budou muset soutěžící okruh oběhnout dvakrát.

Brněnský běžecký pohár sice bude na Masarykově okruhu soutěžit poprvé,  o premiérový běžecký závod na této trati ale nepůjde. V minulosti totiž okruh hostil již akci Masaryk Run. Ta se sice v uplynulých dvou letech nekonala kvůli koronavirové pandemii, letos se ale na okruh vrátí, a to v sobotu 9. dubna.

Úvodní foto: Masaryk Run

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.