Nejvíce pódií získal v TCR Eastern Europe Vesnić

Nejvíce pódií získal v TCR Eastern Europe Vesnić

Rekordmanem TCR Eastern Europe v počtu umístění na stupních vítězů je Milovan Vesnić. Druhé místo patří v této statistice Jáchymu Galášovi. O třetí se dělí Dušan Kouřil mladší a Dušan Borković.

Borković neporažen ani na Hungaroringu
Úvodní díl ETCC si podmanili jezdci Single Make Trophy
Maďarskou kvalifikaci vyhrál Borković

Nedávno jsme se podívali na to, jak vypadá po dvou sezonách historická tabulka TCR Eastern Europe v počtu vyhraných závodů. Nyní se zaměříme na počet umístění na stupních vítězů.

Zatímco v počtu vítězství je rekordmanem Dušan Borković, v tabulce podle získaných pódií patří primát jinému Srbovi. Je jím Milovan Vesnić. Šampion ze sezony 2019 a současně letošní vicemistr stanul v celkových osmnácti závodech TCR Eastern Europe na pódiu hned v jedenácti případech.

Rozhodně se ale nedá říci, že by se Vesnić nacházel na čele této tabulky s komfortním náskokem. Pouze o jedno pódium méně, tedy deset, má na kontě Jáchym Galáš. Českého závodníka jsme v uplynulých dvou sezonách mohli v TCR Eastern Europe vídat u týmu GT2 Motorsport a jak loni, tak letos patřil k předním protagonistům. Zatímco v sezoně 2019 se stal vicemistrem, v roce 2020 bral celkový bronz. V obou sezonách se navíc stal juniorským šampionem.

Jáchym Galáš získal během svého působení v TCR Eastern Europe celkem deset pódií. Foto: TCR Eastern Europe

Na třetí pozici se nacházejí dva Dušanové. Tím prvním je Dušan Kouřil mladší, třetí muž sezony 2019. Tím druhým letošní šampion Dušan Borković. Oba vystoupili na stupně vítězů osmkrát.

Během dvouleté historie TCR Eastern Europe se ale na stupně vítězů podívali mimo jiné i Sandro Soubek (3), Jakub Wyszomirski, Petr Čížek, Maťo Konopka, Szymon Jablonski (všichni 2), Martin Ryba, Tomáš Pekař, Rudi Pešović, Bence Boldizs, Tomáš Korený a Michal Makeš (všichni 1). Alespoň jedno pódiové umístění tak během svého působení v TCR Eastern Europe získalo celkem patnáct jezdců.

Titulní fotografie: TCR Eastern Europe

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0