Německé vavříny pro jezdce týmu IP Racing Shop

Německé vavříny pro jezdce týmu IP Racing Shop

Ve sváteční pondělí 6. července se na německém okruhu Eurospeedway Lausitz uskutečnil v pořadí již třetí letošní podnik Carbonia Cupu. A právě při

Klettwitz hostilo další díl Carboniacupu v Německu
Nejcennější 16. místo kariéry!
Carboniacup potřetí na zahraniční misi

Ve sváteční pondělí 6. července se na německém okruhu Eurospeedway Lausitz uskutečnil v pořadí již třetí letošní podnik Carbonia Cupu.

A právě při tomto podniku se uskutečnila velké premiéra brněnského týmu IP Racing Shop, který do podniku na Lužickém okruhu nasadil vůbec poprvé dva závodní vozy Ginetta G50.

“Nasazení druhého auta jsme zvažovali již delší dobu. Stalo by se tak již dříve, ale trochu se nám protáhla jarní příprava a tak jsme jako vhodný datum této velké premiéry stanovili právě víkend na Lausitzringu,” říká k novince šéf týmu Milan Valášek, jež pouhý den před tímto závodem vybojoval páté místo v závodě Alpen Pokalu na Slovakia Ringu.

IMG_5938

Za volant nové “černobílé” Ginetty usednul Radim Adámek a Milan Valášek pak startoval s inovovaným černožlutým designem z loňského roku. Oba jezdci se rozhodli pro stanovení rychlé, ale bezpečné strategie a po bezchybném jezdeckém výkonu vystoupali při večerním slavnostním vyhlášení na stupně vítězů!

“Bylo to poprvé, co jsme nasadili nový vůz a hned takový to výsledek. Moc jsme nevěděli co od našich výkonů můžeme očekávat, ale to že se nám hned při prvním startu podaří zajet double, tak v to jsme nečekali ani náhodou,” tak zněla slova Milana Valáška v závěru závodního dne na Eurospeedway Lausitz.

Výsledky – Třída A8:
1. Milan Valášek – Ginetta G50 – IP Racing Shop
2. Radim Adámek – Ginetta G50 – IP Racing Shop
3. Petr Krejsa – Lotus

 

foto: Petr Frýba

FRYB1583 IMG_7937 FRYB4559 FRYB4125 FRYB2940

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0