Nemohu být šťastnější, hodnotí Borković letošní sezonu TCR Eastern Europe

Nemohu být šťastnější, hodnotí Borković letošní sezonu TCR Eastern Europe

Dušan Borković byl v letošní sezoně TCR Eastern Europe naprostým suverénem. Zvítězil ve všech osmi závodech a s přehledem se stal šampionem. Nyní poskytl oficiálním stránkám šampionátu rozhovor. V něm jednak zhodnotil letošní ročník, ale také se vyjádřil například i ke svým budoucím plánům.

ESET TCR pod vrcholky rakouských Alp
Carbonia Cup odhalil nový kalendář
Další podnik ESET V4 Cup se rozjíždí, tentokrát v Chorvatsku

Dušane, letošní sezona TCR Eastern Europe skončila. Vyhrál jste ve všech osmi závodech a dominantním způsobem jste se tak stal šampionem. Jak byste ročník 2020 zhodnotil?

Je to úžasný pocit. V tomto roce, který byl těžký pro všechny z nás, je to skvělá vzpruha. Já a můj tým M1RA jsme vždy pracovali velice tvrdě. Dali jsme do toho všechno a odnesli si perfektní výsledek. Nemohu být šťastnější.

Když jsme spolu dělali rozhovor před posledním podnikem na Hungaroringu, řekl jste, že nejlepším momentem z letošní sezony je pro vás úvodní závod v chorvatském Grobniku. Stále to platí nebo Hungaroring něco změnil?

Za nejlepší momenty považuji první a poslední závod sezony. Zvláště se mi líbily gratulace od týmu skrze vysílačku, když jsem projel cílem úplně posledního závodu na Hungaroringu. Jsem týmu M1RA velmi vděčný. Je to náš velký úspěch.

Úvodní závody jste zcela ovládl a velmi rychle jste se stal velkým favoritem. Co se odehrává v hlavě závodního jezdce, který se v takové situaci nachází a neočekává se od něj nic jiného než vítězství? Jak těžké je zůstat soustředěný?

Závodím přes 25 let. Zažil jsem sezony, v nichž jsem byl favoritem, ale také sezony, kdy jsem mezi favority nepatřil. Ke všem jsem ale přistupoval se stejnou profesionalitou a se stejným cílem – vyhrát. Jsem od přírody závodníkem a moc nekalkuluji. Zkrátka dělám, co mohu a snažím se zlepšovat.

Ve druhém brněnském závodě a v první jízdě na Hungaroringu jste měl v úvodních kolech silného oponenta v osobě Milovana Vesniče. Ten se před vás v obou případech po startu posunul a dostal se do vedení. Co se vám v těchto situacích, které pro vás letos nebyly obvyklé, honilo hlavou? Napadlo vás, že byste mohl být i poražen?

Ani v jednom z těchto případů jsem se neobával, že bych se do vedení už nevrátil. Měl jsem dva špatné starty, ale věděl jsem, jak zmíněného soupeře porazit. Nikam jsem nechvátal, ale jak jste mohli vidět, ani v jednom z těchto závodů mi netrvalo dlouho, než jsem se vrátil zpátky do čela.

Dušan Borković letos nenašel přemožitele. Foto: M1RA

Co si myslíte o Milovanu Vesničovi? Jak ho hodnotíte jako závodního jezdce a jako člověka?

Jako jezdec jsem proti němu ve skutečnosti příliš nezávodil, protože jsem byl pokaždé vepředu. Jako o člověku ale o něm nemám valné mínění. Když se neobjevil na Slovakiaringu, jeho tým z toho vinil ten můj. Dále bych to nekomentoval.

Pokročil jste nějakým způsobem ve svém rozhodování o budoucnosti? Již máte nějakou představu, kde příští rok pojedete?

Kvůli koronaviru je momentálně těžké učinit nějaké přesné rozhodnutí. S konečným rozhodnutím si trochu počkám. Bude to záviset na tom, jak se bude vyvíjet situace ohledně koronaviru. Letos bylo těžké se na každý závodní víkend vůbec dostat. A vím, že příští rok to bude stejné. Spolu se svým týmem rozhodneme v nadcházejících týdnech.

Nyní poslední otázka a pokuste se prosím být co nejupřímnější. Jaká je pravděpodobnost, že budete v TCR Eastern Europe závodit i příští rok? Zkuste to vyjádřit například v procentech.

Padesát procent (usmívá se – pozn. red.).

Titulní fotografie: M1RA

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0