LOADING

Type to search

Neobyčejný víkend I.S.R. Racingu při podniku ADAC GT Masters na Hockenheimu

Share

I.S.R. Racing při předposledním víkendu ADAC GT Masters na Hockenheimu (GER) zaznamenal svůj doposud nejlepší víkend letošní sezóny, když v závodech obsadil páté, resp. sedmé místo.

Český tým vedený Igorem Salaquardou si konečně připsal skvělé výsledky a zásluhou výborných výkonů Filipa Salaquardy (CZE) a Franka Stipplera (GER) se jejich Audi R8 LMS #33 pohybovalo v Top 10.

Už volné tréninky naznačily vyrovnaný víkend, když několik jezdců jen dělilo jen pár desetin sekundy. Filip Salaquarda v první kvalifikaci zajel čas 1:38,880, který stačil na 12. místo. Druhá kvalifikace v neděli ráno byla ještě napínavější. Frank Stippler si připsal čas 1:38,536 a kvalifikoval tak vůz I.S.R. Racingu na 5. místě do třetí řady.

První závod byl plný napínavých okamžiků, zejména když kolize několika vozů v zatáčce Parabolica donutila Filipa Salaquardu místo objíždět zeširoka travou. Český pilot udržel chladnou hlavu, vrátil se na trať jen s minimálním poškozením vozu a to mu dovolilo v závodě po jeho přerušení pokračovat. Po restartu se odjel výborný stint, šetřil pneumatiky, i když s narušeným nastavením vozu po výletu mimo trať to nebylo jednoduché. Frank Stippler odvedl skvělou práci a probojoval se až na sedmé místo v cíli, což byl do té doby nejlepší výsledek I.S.R. Racingu v letošní sezóně.

Do druhého závodu Frank Stippler startoval odhodlán navázat na sobotní výsledek. Závod byl opět v prvním kole kvůli havárii přerušen a následně za safety carem restartován. Frank odjel skvělý stint, několikrát zaútočil na Porsche 911 GT3 R #17 s Klausem Bachlerem za volantem a držel svou pozici až do zastávky v boxech. Filip se na trať vrátil na šestém místě, ale nevzdal se a tlačil na Audi R8 LMS #29 pilotované Hoferem, kterého následně postihl defekt, což Filipovi dovolilo projet cílem na zaslouženém pátém místě a perfektně tak zakončit povedený víkend I.S.R. Racingu.

Igor SALAQUARDA (majitel týmu)

„Jsme spokojení. Celý tým odvedl skvělou práci a tyto dva výsledky jsou odměnou za jeho nasazení v letošní sezóně. Letos se nám kvůli různým epizodám nedařilo ukázat náš plný potenciál, ale věděli jsem, že máme na výsledky v Top 10 a tento víkend je podtržením našeho úsilí. Filip a Frank zajeli fantasticky, zachovali chladnou hlavu, vyhnuli se kolizím a získali pro nás dva nejlepší výsledky dosavadního průběhu letošní sezóny. Nyní se pokusíme podobný výsledek zopakovat i v posledním podniku sezóny.“

Poslední dva závody sezóny ADAC GT Masters 2019 I.S.R. Racing čekají 27.-29. září na Sachsenringu (GER).

ADAC GT Masters 2019 | kalendář

26.-28. dubna |      Motorsport Arena Oschersleben (GER)

17.-19. května |      Autodrom Most (CZE)

7.-9. června |           Red Bull Ring (AUT)

9.-11. srpna |           Zandvoort (NED)

16.-18. srpna |         Nürburgring (GER)

13.-15. září |             Hockenheimring (GER)

29.-29. září |            Sachsenring (GER)

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..