Předjížděcí manévr v poslední zatáčce i sběr zkušeností. Giesler debutoval v Alpe Adrii sedmi body

12. místo v prvním závodě a 13. příčka ve druhé jízdě. Těmito výsledky skončil pro účastníka třídy Supersport 300 Nikolase Gieslera jeho první závodní víkend v seriálu Alpe Adria, který se o víkendu uskutečnil na Slovakiaringu. Z Orechové Potoni odjel s řadou nových zkušeností. Zapůsobil mimo jiné i vyzrálou jízdou.

"Víkend hodnotím velmi dobře. S 12. a 13. místem jsem spokojen. Dosáhl jsem na ně totiž v konkurenci o dost rychlejších jezdců. Pro letošní sezonu jsme si dali cíl umístit se v nejlepší desítce celkového pořadí. Toto tedy byl velmi dobrý začátek," odjížděl Giesler ze Slovakiaringu spokojen.

V seriálu Alpe Adria startoval svěřenec bývalého jezdce MotoGP a vítěze dvou závodů mistrovství světa ve třídě do 125 ccm Lukáše Peška vůbec poprvé. Hned při sobotním klání ale zaujal svým chytrým přístupem. Díky němu nakonec projel cílem jako dvanáctý a ne jako třináctý.

"Celou dobu jsem jezdil za Dariou Ganescuovou. Zajížděl jsem podobné časy jako ona a tak jsme se s tátou dohodli, že se jí zkusím po celý závod držet a že ji předjedu až v závěru. Nakonec se mi to podařilo v poslední zatáčce posledního kola," popisuje Giesler svou cestu za prvními čtyřmi body.

V neděli se musel šestnáctiletý mladík, který zahajuje svou teprve druhou sezonu v motocyklovém závodění, spokojit s o něco menším bodovým přídělem. Cílem totiž projel jako třináctý.

I tentokrát se Giesler potkal na dráze s Dariou Ganescuovou. Druhý závod ale pro něj měl úplně jiný náboj než ten sobotní.

"Dariu jsem tentokrát předjel hned v prvním kole na brzdy. Pak jsem jí ujel a kroužil po trati sám. Byl to pro mě vlastně takový osamocený závod," přibližuje své nedělní vystoupení.

Ze Slovenska tak Giesler odjížděl se sedmi body. Především ho ale těšilo, kolik nasbíral během víkendu zkušeností.

"Hodně jsem se toho naučil. Jen jsem se utvrdil v tom, že Alpe Adria mi toho dá zkrátka více než agenturní závody. Sice zde ze začátku nejspíše nebudu jezdit tak vysoko jako v agenturách, ale obohatí mě to mnohem více," říká.

Nyní se Giesler zaměří na přípravu před dalšími starty v Alpe Adrii: "S Lukášem Peškem se určitě zúčastním nějakého agenturního ježdění. Rád bych mu opět poděkoval za to, že se mi věnuje. Také děkuji GT2 Motorsportu za to, že mě podporují a mohu díky nim v Alpe Adrii startovat," je vděčný.

Dalším závodní víkend letošního ročníku Alpe Adrie se uskuteční od 16. do 18. června. Pojede se na maďarském Pannoniaringu.

Foto: GT2 Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.