Nissan v BES opět sází na vítěze GT Academy

Nissan v BES opět sází na vítěze GT Academy

Další borci z veleúspěšného programu Nissan GT Academy dostanou šanci ve velkém světě automobilových závodů. Gaetan Paletou a Ricardo Sanchez budou le

ARC Bratislava z Francúzska bez bodov
Testy Seana Edwardse zlepší bezpečnost amatérských jezdců
Blancpain Endurance Series na Eurosportu

Další borci z veleúspěšného programu Nissan GT Academy dostanou šanci ve velkém světě automobilových závodů. Gaetan Paletou a Ricardo Sanchez budou letos usedat do Nissanu GT-R NISMO GT3 v Blancpain Endurance Series.

Společně s Florianem Straussem vytvoří druhou posádku týmu Nissan GT Academy Team RJN, jenž bude bojovat v kategorii PRO-AM. Britský tým bude letos také vůbec poprvé nasazovat vůz v kategorii PRO.

Paletou a Sanchez již mají za sebou svou první velkou zkušenost. V lednové čtyřiadvacetihodinovce v Dubaji skončili pátí absolutně a druzí ve třídě PRO-AM.

“Vybudovali jsme si velice silnou pozici, jelikož si vlastně vytváříme a budujeme svoje vlastní jezdce. Vítězové GT Academy se stanou jezdci NISMO pouze pod podmínkou, že na to vůbec mají-nebereme žádné černé pasažéry. Máme nyní pro všechny jezdce připravený výjimečný žebřík od začátků s GT vozy, až po vysněné angažmá s vozem LMP1. To ale není pro všechny,” řekl Darren Cox, šéf globálního oddělení motorsportu značky Nissan.

“Cítím se být připraven pro první závod v Monze, ale stále tomu tak nějak nemohu uvěřit. Loni touhle dobou jsem ani netušil, že bych mohl mít takovou vysněnou práci. Vím, že Monza je pro nás dobrá, jelikož máme velmi silný motor, takže jsme určitě v dobré pozici,” řekl Francouz Paletou.

Mexičan Sanchez dodal: “Stále tomu nevěřím. Vždy, když si vzpomenu, co dělám, musím při tom usmívat. Být závodním jezdcem byl můj sen.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0