Nová Honda Civic Type R TCR si odbude premiéru v Dubaji

Nová Honda Civic Type R TCR si odbude premiéru v Dubaji

Tým JAS Motorsport postavil doposud 25 závodních vozů specifikace TCR, jež vycházejí z poslední civilní verze vozu Honda Civic Type R. Všechny tyto

WEC: Honda připravuje nový zákaznický motor
Honda je překvapena prohlášením Volva
J.A.S. MOTORSPORT zveřejnil první fotografie vozu HONDA CIVIC TCR

Tým JAS Motorsport postavil doposud 25 závodních vozů specifikace TCR, jež vycházejí z poslední civilní verze vozu Honda Civic Type R.

Všechny tyto speciály byly postaveny v týmových dílnách nedaleko italského Milana, odkud byly následně distribuovány zákazníkům do celého světa.

Další, 26-tý vůz, obdržel britský tým RKC/TGM Motorsport, který s ním již tento víkend absolvuje ostrou vytrvalostní premiéru při závodě 24H Dubaj. Závodní posádku, jež svede boj o body s dalšími 14-ti vozy, spolu utvoří závodící šéf týmu Ricky Coomber, Tom Gannon, David Drinkwater, Umair Khan a bývalý tovární jezdec Hondy v BTCC James Kaye.

Nový Civic byl veřejnosti představen loni v říjnu a od té doby absolvoval náročný testovací program po celé Evropě. V průběhu loňského roku dokázala Honda přivézt hned 16 jezdců k titulu šampióna.

„Bude to těžké, máme ve třídě celkem 15 aut, což slibuje nemalé drama a dávku napětí. V loňském roce jsme také rozšířili spolupráci s týmem JAS a ta podpora je opravdu hodně znát. To vše jsou jasné atributy toho, že je to v naších rukách. Vím, že každý člen týmu udělá pro dobrý výsledek maximum, a tak věřím v dobrý výsledek a to nejlépe v pódium,“ tak shrnuje týmové ambice závodící šéf týmu Ricky Coomber.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: