Nová výzva pro Pekaře? Vznikne Clio Cup Europe

Nová výzva pro Pekaře? Vznikne Clio Cup Europe

Během sezony 2021 si odbude svůj premiérový ročník série Clio Cup Europe. Její součástí budou francouzský, italský, španělský a také středoevropský šampionát.

Wysmyk ukončil Pekařovu dominanci
Clio Cup se ponese ve znamení honu na Pekaře
Sandström pojede za Carpek Racing v ESET Cupu

Renault Sport Racing uspořádá v roce 2021 debutovou sezonu nového šampionátu Clio Cup Europe. Ten bude vypsán pro nejnovější pátou generaci závodních speciálů Renault Clio. Součástí šampionátu budou série Clio Cup Italia, Clio Cup France, Clio Cup Spain a Clio Cup Central Europe. Zatímco ve španělském a francouzském šampionátu se s pátou generací závodilo už letos, v Itálii a ve střední Evropě se tyto vozy objeví příští rok poprvé.

Kalendář vytvoří šestnáct podniků, včetně jednoho nemistrovského v rámci vytrvalostního závodu 24 hodin Spa-Francorchampsu. Během žádného ze závodních víkendů se ale nepředstaví společně všechny čtyři série. V některých případech ovšem bude startovní pole složeno ze dvou šampionátů. Do hodnocení Clio Cupu Europe se budou započítávat absolutní výsledky jednotlivých závodů. Každá ze čtveřice regionálních sérií ale bude současně mít dílčí klasifikaci pro své účastníky.

Clio Cup Italia a Clio Cup France se objeví v šesti podnicích a odjedou dvanáct závodů. Clio Cup Central Europe s Clio Cupem Spain uvidíme během pěti víkendů a obě série absolvují po deseti jízdách. V každém z regionálních šampionátů se jezdcům nebude započítávat jeden nejhorší výsledek sezony. Do Clio Cupu Europe se z třiceti závodů započte maximálně dvacet nejlepších výsledků.

V Clio Cupu Central Europe se letos už potřetí stal šampionem Tomáš Pekař, závodící za svou vlastní stáj Carpek Racing. Plány pro sezonu 2021 ale zatím mělnický jezdec neoznámil. Kromě Pekaře jsme v letošním ročníku středoevropského šampionátu mohli u Carpek Racingu vidět také Filipa Sandströma, Jonase Karklyse a Richarda Meixnera. Do sezony zasáhla také Yasmeen Kolocová a stáj Buggyra Zero Mileage Racing. Tato kombinace se objevila při podniku v Mostě.

Zabojuje Tomáš Pekař o titul evropského šampiona? Foto: Petr Frýba

Kalendář Clio Cupu Europe pro sezonu 2021:

Pořadí podniku Podnik Termín Šampionáty
1. Nogaro (Francie) 2.-4. dubna Clio Cup France
2. Magny-Cours (Francie) 7.-9. května Clio Cup France, Clio Cup Spain
3. Hockenheimring (Německo) 14.-16. května Clio Cup Central Europe, Clio Cup France
4. Misano (Itálie) 4.-6. června Clio Cup Italia
5. Motorland Aragón (Španělsko) červen (bude upřesněno) Clio Cup Spain
6. Nürburgring (Německo) bude oznámeno Clio Cup Central Europe
7. Hungaroring (Maďarsko) 9.-11. července Clio Cup Central Europe, Clio Cup Italia
8. Imola (Itálie) 23.-25. července Clio Cup Italia
nemistrovský Spa-Francorchamps (Belgie) 28.-31. července
9. Lédenon (Francie) 27.-29. srpna Clio Cup France, Clio Cup Spain
10. Red Bull Ring (Rakousko) 10.-12. září Clio Cup Central Europe, Clio Cup Italia
11. Valencie (Španělsko) 17.-19. září Clio Cup Spain
12. Le Castellet (Francie) 1.-3. října Clio Cup France
13. Mugello (Itálie) 8.-10. října Clio Cup Italia
14. Monza (Itálie) 29.-31. října Clio Cup Italia, Clio Cup Central Europe
15. Barcelona (Španělsko) 12.-14. listopadu Clio Cup Spain, Clio Cup France

Pozn.: Mistrovské podniky odstartují v pátek dvěma třicetiminutovými tréninky, jak v sobotu, tak v neděli pak bude na programu jedna kvalifikace (20 minut) a jeden závod (25 minut + 1 kolo). Nemistrovský podnik ve Spa-Francorchampsu zahájí ve středu soukromé testování (50 minut), ve čtvrtek budou následovat volný trénink (50 minut) s kvalifikací (30 minut), v pátek se odjedou první dva závody a v sobotu poslední třetí. Všechny potrvají 45 minut.

Titulní fotografie: Renault Sport Series

 

 

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0