Nový Vantage má podle Adama obrovský potenciál

Nový Vantage má podle Adama obrovský potenciál

Britská automobilka letos čelí náročnému úvodu super sezóny FIA WEC. Může za to zcela nový vůz Vantage AMR, který zatím nedokáže bojovat o nejvyšší př

Dempsey-Proton přišel o jeden vůz, Krohn nemůže závodit
Villorba Corse se nevzdává, chce vůz stihnout opravit
Toyota potvrdila vadný senzor, Porsche mělo problém s výfukem

Britská automobilka letos čelí náročnému úvodu super sezóny FIA WEC. Může za to zcela nový vůz Vantage AMR, který zatím nedokáže bojovat o nejvyšší příčky ve třídě GTE Pro. Jeden z jezdců, Jonathan Adam, ovšem věří, že vůz má přímo obrovský potenciál a je to jen otázka času.

Třiatřicetiletý závodník se o novém voze rozhovořil po červnovém závodě 24h Le Mans, ve kterém si Astony odnesly pouze osmé a třinácté místo ve své třídě. Ke konkurenčním Porsche, Ferrari nebo Fordu se ani nepřiblížili. Nejlépe umístěná posádka číslo 95, ve složení Marco Sorensen, Nicki Thiim a Darren Turner, na vítězné Porsche ztratila pět kol.

I tak ale Adam věří, že nový Aston Martin v Le Mans ukázal potenciál a tým získal důležité poznatky o skvělé spolehlivosti. Obě posádky dojely do cíle a on sám byl se svým vozem číslo 97, který sdílí s Alexem Lynnem a Maximem Martinem, po 24 hodin bez většího problému spokojen.

„Máme za sebou hodně testování, ale nic s reálnou konkurencí. Toho jsme se dočkali ve Spa, ale to zase trvalo jen šest hodin. V Le Mans nás potkalo pár drobných problémů, ale celkově s ohledem na to, že šlo o náš debut na tomto okruhu, to bylo skvělé dostat obě auta až do cíle,“ řekl Adam.

„To auto má obrovský potenciál a je to velký skok vpřed oproti starému Vantage. Jen chvíli potrvá, než to ukážeme,“ doplnil Adam, který také pochválil ACO za úpravy BoP v průběhu závodního týdne. I když tyto změny pomohly vozu Vantage zrychlit, tak ne dostatečně. Podle nejrychlejších kol závodu ztrácel nový Aston Martin dvě sekundy na kolo.

„BoP se po celý týden upravovalo. Bylo to sice hezké, že pro nás ACO udělalo tyto změny, určitě nám pomohly, ale zkrátka to nestačilo, a i nadále nám chyběla rychlost na rovinkách. Ale s tím se nedá už nic dělat, nyní se soustředíme na další podnik na Silverstone,“ dodal Brit.

Super sezóna FIA WEC 2018/19 si nyní dává po Le Mans krátkou přestávku. Vytrvalostní závodění se vrátí 19. srpna, a to s šestihodinovkou na britském okruhu Silverstone.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0