Nutrend Racing bojoval na Red Bull Ringu

Nutrend Racing bojoval na Red Bull Ringu

Další ze slavných okruhů formule 1, rakouský Red Bull Ring, přivítal účastníky FIA CEZ a Mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzíc

Pascal Eberle proměnil pole position ve čtvrté letošní vítězství, Pekař po boji čtvrtý
Robert Šenkýř vítězem třídy do 3500ccm a čtvrtý absolutně na Hungaroringu
Kameník si v Chebu připsal další vítězství

Další ze slavných okruhů formule 1, rakouský Red Bull Ring, přivítal účastníky FIA CEZ a Mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích. Nutrend Racing si tuto příležitost na zisk dalších bodů do hodnocení okruhového šampionátu nemohl nechat ujít a na rakouskou okruhovou klasiku vyrazil v plné síle. Na programu měl tým plnohodnotný program s účastí ve sprintových kláních s víkendovým vrcholem v podobě vytrvalostního závodu. Červenobílý tým se pod vzpínajícím býkem představil v jezdeckém složení Václav Janík, Tomáš Konvička, Balázs Volentér a Petr Lisa.

Úžasný areál autodromu Red Bull Ring, který je rakouským okruhovým svatostánkem, přivítal početné jezdecké pole, jenž bylo připraveno ke druhému letošnímu závodnímu víkendu v rámci FIA CEZ a MČR. Čtyřkilometrový okruh na němž se každoročně prohánějí hvězdy formule 1 je pro Nutrend Racing velkou výzvou a po loňské premiéře na tomto okruhu si chtěl tým užít naplno svoji tamní druhou návštěvu: „Uvidíme jakých časů letos dosáhneme. Loni jsme si tento okruh osahali poprvé a byli jsme nadšení. Opět se budeme snažit o co nejlepší výsledek s dvojicí prototypů Norma,“konstatoval Václav Janík během volných tréninků.

Z úvodního podniku sezóny na Hungaroringu, odjížděl tým předčasně s Normou LMP3 po technických problémech. Pro druhý závod už byl ale speciál plně ve formě a na Red Bull Ringu zvládl kompletní program. Dvojici sprintových závodů měl pod taktovkou Petr Lisa. S Normou M30 LMP3 si především v sobotním závodě velmi rozuměl, když se dokázal prodrat v dramatickém závodě mezi vyrovnaným startovním polem na konečné 3. místo v absolutním hodnocení. Skvělý výsledek úvodního závodu pro Petra Lisu navíc umocnilo celkové druhé místo mezi sportovními prototypy. Red Bull Ring si Petr Lisa užil naplno i ve druhém závodě, jehož start byl na programu v neděli. Byť původně visel nad Petrovým druhým startem otazník, protože Normě se při vytrvalostním závodě dostalo újmy po kolizi, nakonec tým mechaniků Nutrend Racing potvrdil své kvality a vůz dokázal pro nedělní program dostat zpět do formy. Petr Lisa si tak mohl dojet pro další pódiové umístění v hodnocení divize 5 i celkového hodnocení prototypů, kde mu patřilo ve druhém závodě konečné 3. místo. V celkovém hodnocení získal skvělé páté místo po startu z deváté pozice na startovním roštu.

Ve výsledkových listinách závodů se nakonec neobjevilo jméno Václava Janíka, který si sice zvládl odjet kvalifikaci na sprintový závod, kde odstartoval v kokpitu dvoulitrové Normy M20FC, ale v průběhu kvalifikačních jízd se ozvaly potíže s elektronikou, které mu vystavily stop pro další účast v závodním víkendu. Václav Janík tedy tentokrát nenaplnil své závodní ambice.

Vrcholný závod Endurance se jel v tradičním formátu hodinového závodu se střídáním jezdců. Nutrend Racing tentokrát nominoval do kokpitu Normy M30 LMP3 Tomáše Konvičku a Balázse Volentéra. Ve velmi vyrovnané kvalifikaci si dvojice Nutrend Racingu zajistila pátou řadu na startovním roštu. Stejně jako byla napínavá kvalifikace byl i samotný závod plný těsných soubojů. Dramatické předjíždění a vysoké tempo přivedlo Nutrend Racing na samotné čelo závodu v momentech těsně před koncem hodinového intervalu. V souboji o pódiové umístění dvě kola před koncem, ale došlo k jezdecké chybě a červenobílá Norma opustila trať a ukončila svoji závodní pouť o dva okruhy dříve než první v cíly. Konečná klasifikace na deváté pozici, tak byla mírným zklamáním, ale závod ukázal velký potenciál do dalších klání: „Krásné závody s mírně hořkou příchutí samotného konce. Pódium bylo blízko, ale drobná chyba v souboji znamenala nedokončení závodu. Chlapci v kokpitu i mechanici v boxech předvedli během závodu skvělou práci, která nám dovolila bojovat tak vysoko. Bohužel motorsport byl v samotném závěru k našemu týmu neúprosný, budeme to chtít napravit třeba už příští týden na Slovakiaringu, kde nás čeká premiérově šestihodinový maraton v seriálu Ultimate Cup,“ zhodnotil účast ve vytrvalostním závodě z pohledu Nutrend Racingu Václav Janík.

Václav zároveň informoval o novince, která na tým čeká již tento týden. Účast v Ultimate Cupu v kategorii PROTO, kde startují výhradně speciály LMP3, je pro tým Nutrend Racing obrovskou výzvou: „Je to naším dlouhodobým cílem startovat ve vrcholných vytrvalostních kláních s Normou LMP3. Tento nově vzniklý seriál má velký potenciál, je vstupní branou do závodu Le Mans serie nebo Michelin cupu. Na Slovakiaringu dostane důvěru Petr Lisa, Balász Volentér a nově – zkušený Miro Konopka.“

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0