O titulu se rozhodne na domácí půdě

O titulu se rozhodne na domácí půdě

Již tento víkend čeká na tým Křenek Motorsport a jezdce Petra Fulína velké domácí finále letošního ročníku šampionátu FIA ETCC. Dějištěm tohoto fin

Pekař se v Mostě dostal do trháku
Olympijský běh opět s rekordní účastí, na rozpálený okruh se vydalo 322 mužů a žen
Tým K&K Racing míří pro další body do severočeského Mostu

Již tento víkend čeká na tým Křenek Motorsport a jezdce Petra Fulína velké domácí finále letošního ročníku šampionátu FIA ETCC.

Dějištěm tohoto finále bude domácí mostecký autodrom, kam již za pár dnů zamíří celá evropská špička, aby českému publiku předvedla závěrečné dva závody letošní sezóny.

Před závěrečným podnikem má Petr Fulín na čele tabulky průběžného hodnocení šesti bodový náskok před svým loňským týmovým partnerem Christjohannesem Schreiberem ze Švýcarska. Třetí Norbert Nagy a čtvrtý Igor Stefanovsky pak zaostávájí o další jeden bod a všichni tři jsou tak stále ve hře o zisk celkového vítězství. Fulínova víkendová cesta za případným třetím ziskem evropského primátu tak nebude vůbec snadná.

„Jsem rád, že se finále jede v Mostě, na trati která je od naší dílny jen 90 km a kterou dobře známe. Očekává nás velký souboj a také proměnlivé počasí, správná taktika a volba nastavení budou velkou roli a pevně věřím, že právě domácí prostředí může pro nás znamenat výhodu. Do závodu vstupujeme s pokorou ale zároveň s odhodláním udělat vše pro získání co nejlepšího výsledku,“ říká šéf týmu, pan Josef Křenek

Vedle Petra Fulína vyšle pražský tým Křenek Motorsport v premiérově do bojů o evropské body také týmového juniora Václava Nimče, který bude ve spolupráci s týmem Steibel Motorsport startovat s vozem VW Golf TCR. Mimo závodů ETCC však na Nimče čeká také závěrečný dvojzávod jeho hlavní závodní série. Tou je pohárový Renault Twingo Cupu, ve kterém startuje společně s dalším týmovým juniorem Matějem Koreným.

Na diváky, kteří si v průběhu tohoto víkendu najdou cestu do areálu mosteckého autodromu, tak čeká celá řada napínavých závodů, které jistě učiní důstojnou tečku za letošní okruhovou sezónou.

Harmonogram víkendu ETCC:

Pátek 6. října
11:40 – test – 45 min

Sobota 7. října

09:40 – trénink – 45 min
14:15 – kvalifikace – 30 min

Neděle 8. října
10:50 – 1. závod – 12 kol (živě na TV Eurosport 2)
12:30 – 2. závod – 12 kol (živě na TV Eurosport 2)

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0