Ohromující vítězství českého I.S.R. Racingu v závodě ADAC GT Masters na Nürburgringu

Ohromující vítězství českého I.S.R. Racingu v závodě ADAC GT Masters na Nürburgringu

Vítězství, pole position a nejrychlejší kolo ve druhém závodě korunovaly nezapomenutelný víkend I.S.R. Racingu na Nürburgringu (GER), kde český tým zí

I.S.R. RACING NA ČELE VÝSLEDKOVÉ LISTINY PRVNÍHO DNE TESTŮ WSR V JEREZU
ISR Racing nasadí příští rok rovnou dvě Audi
I.S.R. Racing je odhodlaný na Red Bull Ringu bojovat s nejlepšími

Vítězství, pole position a nejrychlejší kolo ve druhém závodě korunovaly nezapomenutelný víkend I.S.R. Racingu na Nürburgringu (GER), kde český tým získal své premiérové vítězství v ADAC GT Masters. Je to zároveň historicky první vítězství týmu s českou vlajkou v tomto prestižním šampionátu sportovních vozů.

Už v předchozích závodech I.S.R. Racing předvedl skvělou rychlost, ale stále čekal na své první vítězství. To přišlo v neděli na konci nezapomenutelného víkendu. Filip Salaquarda (CZE) a Frank Stippler (GER) za volantem Audi R8 LMS #33 od prvního volného tréninku předváděli více než slibné výkony, zlepšovali své časy a cílem bylo hrát hlavní roli v kvalifikacích.

V první kvalifikaci bylo více než třicet aut v jedné sekundě a Filip Salaquarda se svým časem 1:26,389 skončil osmý, jen dvě desetiny sekundy za pole position. Ve druhé kvalifikaci Frank Stippler zajel bezchybné kolo a časem 1:25,981 získal pro I.S.R. Racing jeho premiérové pole position v sezóně. Navíc kolo domácího hrdiny zůstalo nejrychlejším kolem celého víkendu.

Filip první závod rozjížděl ze čtvrté řady a start se mu povedl, ale vše pro něj skončilo v únikové zóně první zatáčky. Hodiny Audi R8 LMS #28 pilotovaného Sheldonem van der Lindem způsobily nečekaný chaos, Marvin Kirchöfer (Chevrolet Corvette C7 #1) se mu vyhýbal a vytlačil nic netušícího Filipa mimo trať.

Piloti I.S.R. Racingu nastupovali do druhého závodu s vědomím, že mají rychlost na to, aby mohli pomýšlet na stupně vítězů. Po letmém startu Frank Stippler na dlouhé rovince využil všech svých zkušeností a do Mercedes Areny najížděl jako lídr závodu. Udával tempo a zajel i nejrychlejší kolo závodu 1:26,812, když se jako jediný dostal pod hranici 1:27. Po zastávce v boxech Filip držel stejně vysoké tempo a navyšoval svůj náskok až k neskutečnému vítězství pod šachovnicovou vlajkou. Pro tým I.S.R. je triumf o to sladší, že se podařil v premiérové sezóně v tomto šampionátu.

I.S.R. Racing se na trati opět představí 16.-19. srpna v rámci pátého podniku ADAC GT Masters 2018 na Zandvoortu (NED).

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Lubino 2 years ago

    Jednoznačně úspěch!Když se to jelo v Mostě, tak to byla podívaná.Nic lepšího se tam hodně dlouho nejelo.Doufám, že se to opět příští rok pojede.

  • DISQUS: 0