S Ježkem po boku, zatím ale bez nového motoru. Königova honba za prvními letošními body pokračuje v Barceloně

Oliver König míří na čtvrtý podnik letošní sezony mistrovství světa superbiků s cílem dosáhnout dalšího zlepšení a přiblížit se k bodům. Český jezdec se sice zatím bude muset obejít bez nového motoru, může však počítat s radami Ondřeje Ježka. Ten u stáje Orelac Racing Movisio nově zastává roli jezdeckého kouče.

Königova spolupráce s Ježkem, který v letech 2017 a 2018 rovněž účinkoval v MS superbiků, začala po druhém letošním závodním víkendu v indonéské Mandalice. Po něm následovala téměř dvouměsíční přestávka.

"Oliver byl trénovat několik dní v Brně a tak jsem mohl trochu více poznat, jaký je člověk a jezdec, přestože se známe už dlouho," popisuje Ježek, jak spolupráce začala.

Jezdec, který má zkušenosti i z MS supersportů nebo z vytrvalostního MS, má rovněž jasno v tom, co musí König zlepšit: "Myslím, že je ještě potřeba doladit jeho jízdní styl na silnou motorku, speciálně na výjezdech ze zatáčky. Jinak jsou jeho píle i potenciál velké. Já bych Oliverovi moc přál pravidelné bodované pozice již v letošním roce," dodává.

König vidí ve spolupráci s Ježkem jednoznačný přínos: "Mám s ním více klidu a zároveň zábavy. Navíc více očí více vidí. Ondra v Assenu chodil kolem trati a natáčel videa, pak jsme se na to koukali. Řekl mi, co mám dělat v dalších trénincích, na co se soustředit. Díky jeho zkušenostem mi má co poradit," říká pražský jezdec.

Při víkendových závodech v Barceloně bude König opět usilovat o první letošní body. K těm se přiblížil již před dvěma týdny v Assenu, kde dokončil závěrečný závod jako šestnáctý. Nyní očekává další zlepšení.

"Chci se rvát s Hafizhem Syahrinem a Tomem Sykesem, kterým jsem ve druhém závodě v Assenu nestačil," odhaluje své ambice.

I španělský víkend König absolvuje na loňském motocyklu Kawasaki Ninja ZX-10RR. Stejně jako v Nizozemsku ale bude mít k dispozici nový podvozek. Na nový motor si prozatím musí počkat. Neměl by však čekat dlouho.

"Momentálně ho připravuje jistý ladič v Itálii. Do Barcelony se však nestihl nainstalovat. Měl by být k dispozici pro příští závod v Misanu," říká Königův manažer Miloš Čihák.

Během pátečních tréninků se Königovi nevedlo zle. V prvním tréninku obsadil 20. pozici a ve druhém si polepšil na 17. příčku.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.