Olympijský vítěz bude startovat v Le Mans

Šestinásobný olympijský vítěz v dráhové cyklistice sir Chris Hoy se zúčastní letošního ročníku 24hodinového závodu Le Mans s týmem Algarve Pro Racing.

AsianLMS: Absolutní titul získal senzačně Algarve Pro Racing, Konopkovy naděje zhatila technika
AsianLMS: Konopka odstartuje do rozhodujícího závodu z osmého místa ve třídě LMP3
První odpadlík v Le Mans, zastoupí ho Algarve Pro Racing

Čtyřicetiletý Chris Hoy není v automobilovém sportu žádným nováčkem. V roce 2014 se zúčastnil britského mistrovství GT a loni si dojel pro titul v kategorii LMP3 v seriálu ELMS. Letos povýšil do rychlejšího prototypu LMP2 a mimo jiné s ním absolvuje i premiéru v Le Mans.

Hoy se připojí k týmu Algarve Pro Racing. Prototyp Ligier JS P2 Nissan bude v Le Mans sdílet s Michaelem Munemannem a Parthem Ghorpadem.

Na britského sportovce tak letos čeká nová výzva, kromě Le Mans ho diváci uvidí i v European Le Mans Series, kde za Algarve pojede s Munemannem a Andreou Pizzitoliou. Prozatím byl potvrzen na závody v Silverstone a Imole.

Hoy po ukončení kariéry objevil svou vášeň v automobilových závodech a rozhodně se mu za volantem daří. S prototypem Ginette loni vyhrál se svými kolegy tři z pěti závodů. Nutno podotknout, že sezony 2015 se zúčastnilo jen sedm týmů a z toho tři stáje absolvovaly kompletní ročník.