#Onetruckfamily Esports Challenge mimo jiné i s Buggyrou

#Onetruckfamily Esports Challenge mimo jiné i s Buggyrou

Podnikem na okruhu Hungaroring startuje v neděli virtuální šampionát #Onetruckfamily Esports Challenge. V akci uvidíme i jezdce stáje Buggyra Zero Mileage Racing Téa Calveta.

Buggyra zná kalendář pro příští sezonu FIA ETRC
Zastaví někdo Pekaře?
Enge měl smůlu i v pondělí

Letošní sezona Evropského šampionátu FIA v závodech tahačů (FIA ETRC) by měla odstartovat o víkendu 22.-23. května v Misanu. Ještě předtím se ale tato série představí na virtuální scéně. Uskuteční se totiž seriál #Onetruckfamily Esports Challenge.

Ten bude čítat celkem čtyři podniky a během každého z nich se odjedou dva závody. Šampionát bude rozdělen do dvou kategorií. Zatímco jedna bude vyhrazena profesionálním jezdcům, druhá virtuálním závodníkům. Mezi profíky mohou nastoupit kromě jezdců FIA ETRC také účastníci jiných evropských šampionátů tahačů. Pojede se na platformě Assetto Corsa.

Úvodní podnik je na programu již v neděli 24. ledna na Hungaroringu. A ve startovním poli profíků bude mít své zastoupení také stáj Buggyra Zero Mileage Racing. Tu bude reprezentovat Téo Calvet. Francouz patřil loni ve virtuálním seriálu ETRC Digital Racing Challenge, který organizátoři uspořádali během koronavirové krize, k předním protagonistům. Vyhrál dva závody a celkově skončil třetí.

Během úvodního podniku na Hungaroringu poměří Calvet síly například se šampiony FIA ETRC Norbertem Kissem (2014,2015) a Antoniem Albacetem (2006, 2010). V akci se objeví mimo jiné i vítěz pěti závodů FIA ETRC Sascha Lenz. Zejména u Kisse a Lenze se dá očekávat, že s nimi nebude mít Calvet lehké pořízení. Kiss se totiž v loňském ročníku FIA ETRC Digital Racing Challenge suverénně stal šampionem a Lenz získal titul vicemistra.

S Norbertem Kissem to během loňského ročníku FIA ETRC Digital Racing Challenge neměli jeho soupeři včetně Téa Calveta snadné. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

Po Hungaroringu čekají jezdce závody na Nürburgringu (7. února), v Le Mans (21. února) a v Jaramě (7. března).

Titulní fotografie: Buggyra Zero Mileage Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0