Osmička Čechů se objeví v Lonatu del Garda

Osmička Čechů se objeví v Lonatu del Garda

Na okruhu ve městě Lonato del Garda bude o víkendu pokračovat druhým podnikem letošní ročník motokárové WSK Super Master Series. A v jeho startovní listině nalezneme hned osm českých jmen.

Ve Winter Cupu došel z Čechů nejdále Čepil
Češi se na Trofeo delle Industrie do finále nedostali
Tlustého sužovala v KZ2 smůla

Během minulého víkendu poutal okruh South Garda Karting ve městě Lonato del Garda pozornost českých motoristických fanoušků díky 25. ročníku motokárového klání Winter Cup, v němž měla naše země bohaté zastoupení. A zajímavou destinaci bude tento okruh představovat pro červeno-modro-bílé barvy také tento týden, kdy se zde uskuteční druhý podnik aktuálního ročníku WSK Super Master Series a i tentokrát se v akci objeví celá plejáda českých závodníků.

Držet palce budeme moci hned osmi jezdcům. Nejvíce z nich, konkrétně šest, bude bojovat v kategorii Mini. Jsou jimi Jakub Kameník, Jindřich Pešl, Vojtěch Tvarůžka a trio stáje Parolin Racing CZ ve složení Michael Hlaváček, Oliver Paločko, František Němec.

View this post on Instagram

WSK SUPER MASTERS SERIES DAY 1 ✅

A post shared by PAROLIN RACING CZ (@parolinracingcz) on

Po jednom reprezentantovi pak bude Česko mít ve třídách OKJ a KZ2. Zatímco v prvním případě se na startu ukáže Igor Čepil, v tom druhém zase Alex Tlustý.

Z hlediska průběžného pořadí je na tom z našich nejlépe Pešl. Tomu se jako jedinému z Čechů podařilo během úvodního podniku v Adrii skórovat a se ziskem 24 bodů se nachází na sedmé příčce kategorie Mini.

Čepil s Kameníkem vyšli v prvním klání naprázdno. Pro Tvarůžku, Hlaváčka, Paločka, Němce a Tlustého se bude ve WSK Super Master Series jednat o letošní premiéru.

Co se celkových lídrů týče, jakožto vedoucí muž Mini vstupuje do víkendu Gerasim Skulanov (78 bodů) před druhým Anatolijem Chavalkinem (69 bodů) a třetím Keanem Nakamurou Bertou (36 bodů). V OKJ vede Alfio Andrea Spina (88 bodů), kterého následují Karol Pasiewicz (54 bodů) s Ugem Ugochukwem (44 bodů). Hodnocení kategorie OK vévodí Pedro Hiltbrand (61 bodů). Druhý je Joe Turney (49 bodů) a třetí Taylor Barnard (43 bodů). Pro třídu KZ2 půjde tento víkend o úvodní podnik.

View this post on Instagram

🇮🇹 WSK Super Master Series I 2020 – Adria . 🏆W I N N E R! 🏆 . Inauguriamo la WSK Super Master Series con un’altra importantissima vittoria! . 🗣 E’ stata una gara molto serrata, sopratutto durante le prime fasi; grazie a diversi sorpassi ho preso poi il sopravvento riuscendo a tagliare per primo il traguardo! . La stagione agonistica è iniziata davvero molto bene. Sento di poter vincere ancora! Tutto questo è stato possibile grazie al mio team , Kart Republic di Dino Chiesa, grazie a Cetilar Racing per la preparazione atletica, al mio meccanico e sopratutto alla mia famiglia che ancora una volta mi è stata vicina a questa gara! __________________ Prossimo appuntamento tra due settimane a Lonato (BS) per la Winter Cup 2020! #Kart Republic | 🔵 #AlaBlu | #Cetilar Racing | #303 | 📸 @marioperrucca

A post shared by Alfio Andrea Spina (@alfio_andrea_spina) on

kompletní průběžné pořadí třídy Mini

kompletní průběžné pořadí třídy OKJ

kompletní průběžné pořadí třídy OK

zdroj titulní fotografie: wskarting.it

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0