Paclíka čeká domácí závod v Mostě, cílem je vítězství

Pilot stáje M-System Racing Michal Paclík nastoupí ve středu na Autodromu Most do čtvrtého letošního závodu Carbonia Cupu. A jeho ambice pro třídu C2 jsou ty nejvyšší.

Na okruhu v Mostě pokračuje ve středu 14. července letošní sezona seriálu Carbonia Cup. Ta má na programu čtvrtý závod. V akci opět nebude chybět ani jezdec stáje M-System Racing Michal Paclík s vozem Norma MC20 FC. Ten do mosteckého klání vstoupí jako čtvrtý muž průběžného pořadí skupiny C a současně jako nejlepší z účastníků třídy C2.

Na severozápadě Čech by Paclík v rámci třídy C2 rád potvrdil roli favorita. Uvědomuje si ale, že ho nečeká lehký úkol: „Chtěli bychom získat první místo v C2. Bude to ale velký souboj s Rudolfem Schöflingerem. Ten ukázal svou sílu na Pannonia Ringu, na kterém má velké zkušenosti a všechny nás zde deklasoval. Rádi bychom zabojovali také o dobré umístění s vozy C1. Ty jsou ale papírově rychlejší a navíc by jim měl i okruh v Mostě sedět,“ uvedl.

K úspěchu by mělo Paclíkovi dopomoci i vyřešení problému s nastavením vozu: „Začátek sezony byl horší v tom, že jsme repasovali tlumiče, které byly v dost špatném stavu. Poté, co jsme auto zrepasovali, jsme ale byly s informacemi na nule a správné nastavení jsme hledali v podstatě až do minulého závodu. Teď konečně máme auto nastavené podle našich představ.“

Michal Paclík by chtěl v Mostě zvítězit. Foto: M-System Racing

Závod v Mostě uzavře první polovinu letošního ročníku Carbonia Cupu. Poté budou následovat dva závody na Slovakiaringu (4. srpna), podnik na Lausitzringu (20. září) a na závěr sezony se šampionát vrátí do Mostu (17. října).

Úvodní foto: M-System Racing

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.