Palmi v Brně vybojoval dvě podia a titul Vicemistra!

Palmi v Brně vybojoval dvě podia a titul Vicemistra!

Davida Palmiho jsme v letošní sezoně mockrát na závodních tratích neviděli, ale když už se jezdec týmu AR Cars Racing dostavil, vždy z toho byla pěkná

Na Masarykově okruhu v Brně vyrůstá hotel
Mičánek Motorsport zakončí okruhovou sezónu na domácím Masarykově Automotodromu
Úspěšný roll out nového Lamborghini Huracan Evo týmu Mičánek Motorsport

Davida Palmiho jsme v letošní sezoně mockrát na závodních tratích neviděli, ale když už se jezdec týmu AR Cars Racing dostavil, vždy z toho byla pěkná podívaná. To ostatně platilo i pro uplynulý víkend, kdy David Palmi závodil při závěrečném podniku okruhového MMČR v Brně.

Ostravský jezdec se předvedl hned v páteční kvalifikaci na první sprint, když díky času 2:17.462 porazil jezdce Srba Rudo Pesoviće s novější technikou, ale především získal pole position.

Palmi David

První závodní jízda pak patřila pouze dvěma mužům. Byly to právě David Palmi a Rudolf Pesović, jenž se přetahovali o vítězství v závodě. Byla to nádherná bitva dvou vozů BMW, která musela bavit všechny přítomné diváky. Šlo o souboj, který byl doslova plech na plech a v jehož průběhu došlo i na celou řadu drobných kontaktů. Z výhry se po jedenácti kolech nakonec radoval srbský závodník, nicméně ztráta necelých 3 desetin vteřiny potvrzuje, jak neuvěřitelně byl sobotní sprint vyrovnaný.

Podobně zábavný však byl i druhý, nedělní sprint, do kterého startoval Palmi opět z první startovní pozice. A tentokrát ji beze zbytku využil. V závodě zvítězil způsobem start cíl a mohl se tak radovat z nejvyšší příčky na stupních vítězů.

Palmi-Brno-2015-FRYB7488

„Závodní víkend v Brně se mi moc líbil. Opět se ukázalo, že i starší technika v dobrých rukou může konkurovat novějším a silnějším závoďákům. Lehce mě mrzí to sobotní druhé místo, ale každý den není posvícení a myslím, že druhé a první místo je velmi dobrý výsledek,“ okomentoval své víkendové výsledky na Masaryk Racing Days David Palmi.

Palmi tak v Brně vybojoval důležitých 43 bodů, díky kterým se posunul na konečné druhé místo v hodnocení Mezinárodního mistrovství České Republiky. V konečném hodnocení ESET V4 Cupu, třídy ESET Sprint -2.0 osadil celkové třetí místo.

Užitečné odkazy:
Web – http://www.arcars-racing.cz/team
Facebook – https://www.facebook.com/pages/AR-Cars-sro/171432886226906?ref=br_rs

foto: Petr Frýba, Květa Frýbová

Palmi-Brno-2015-IMG_5532 Palmi-Brno-2015-FRYB9301 Palmi-Brno-2015-IMG_5377 Palmi-Brno-2015-IMG_2995 Palmi-Brno-2015-FRYB8166 Palmi-Brno-2015-FRYB7489

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0