Parolin Racing CZ má za sebou dva závody v Třinci

Stáj Parolin Racing CZ se v úvodu srpna dvakrát představila na třineckém okruhu SteelRing. Zatímco na přelomu července a srpna se zde konal podnik Moravského poháru a mistrovství Slovenska, o týden později zde pokračoval seriál Czech Kart Open. V barvách Parolinu se objevili David Bieroš, Kirill Shvets a Stella Šmůlová.

Začátek srpna rozhodně nebyl pro stáj Parolin Racing CZ nudný. Během prvních dvou víkendů tohoto měsíce se totiž tým ukázal na závodní dráze. Zatímco o víkendu 30. července – 1. srpna byl na okruhu SteelRing v Třinci na programu podnik Moravského poháru a mistrovství Slovenska, o týden později pokračovala na stejné trati letošní sezona série Czech Kart Open.

Do podniku Moravského poháru a mistrovství Slovenska nastoupili v barvách týmu David Bieroš s Kirillem Shvetsem. Zatímco Bieroš účinkoval v kategorii ROK, Shvets se zúčastnil jízd třídy Mini 60. A Parolin Racing CZ nebyl daleko od umístění na stupních vítězů.

Umístění mezi nejlepší trojicí byl blízko Bieroš. Ten totiž obsadil v celkovém pořadí čtvrtou příčku. Na cestě za „bramborovou medailí“ se musel popasovat mimo jiné i s rozmary počasí, které bylo nepředvídatelné. Vědět o sobě dal mimo jiné i nejrychlejším časem v měřeném tréninku. Shvets, pro kterého se jednalo o první start na třineckém okruhu po dvou letech, jel v rámci mistrovství Slovenska. S každou jízdou se mu dařilo zrychlovat. Nakonec se umístil na celkové 13. příčce.

Kirill Shvets si po dvou letech opět zazávodil v Třinci. Foto: Parolin Racing CZ

David Bieroš a Kirill Shvets nastoupili za Parolin Racing CZ také o týden později při podniku Czech Kart Open. Tentokrát se k nim ale ještě připojila mladičká Stella Šmůlová, která závodila v kategorii Baby 60.

Jak Bieroš, tak Shvets se během podniku pohybovali na hraně první a druhé desítky. Zatímco pro Bieroše skončilo superfinále třídy ROK GP osmou příčkou, Kirill Shvets se při superfinále umístil na 11. příčce absolutní klasifikace. V hodnocení MČR se mu ale podařilo proniknout do první desítky – skončil na desáté pozici. Stella Šmůlová skončila v superfinále třídy Baby 60 celkově osmnáctá. V rámci hodnocení MČR obsadila nejmladší členka stáje Parolin Racing CZ devátou pozici.

Mladičká Stella Šmůlová pokračovala ve sběru zkušeností. Foto: Parolin Racing CZ

Úvodní foto: Parolin Racing CZ

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.