Parolin Racing CZ v Chebu: Bierošova vydařená premiéra, nezklamali ani Shvets a Šmůlová

David Bieroš zažil o víkendu při druhém podniku letošní sezony Czech Kart Open v Chebu vydařenou premiéru na motokárové scéně. Jezdec stáje Parolin Racing CZ skončil pátý v kategorii ROK GP. Pouze do počtu ale nebyli ani zbylí dva jezdci Parolin Racingu CZ Stella Šmůlová a Kirill Shvets.

O víkendu pokračovala druhým podnikem letošní sezona seriálu Czech Kart Open. Stejně jako v případě prvního závodního víkendu sezony se opět jelo v Kartareně Cheb. V akci ani tentokrát nechyběla stáj Parolin Racing CZ, která netradičně nasadila hned tři jezdce. Kromě Kirilla Shvetse (Mini 60) a Stelly Šmůlové (Baby 60) totiž nastoupil v jejích barvách také David Bieroš. Ten účinkoval v kategorii ROK GP a jednalo se o jeho vůbec první motokárový závod.

Pro Bieroše sice šlo o motokárový debut, na trati to ale nebylo vůbec poznat. Že s Bierošem budou muset soupeři počítat, ukázal již v měřeném tréninku, kde zajel pátý čas a na druhé místo ztratil pouze jednu desetinu. Forma ho neopustila ani ve zbytku víkendu a zazářil zejména třetí příčkou ve druhé finálové jízdě. Rozhodující superfinále pro něj skončilo pátou pozicí.

Jezdecký kouč Parolin Racingu CZ Michael Vorba měl po skončení víkendu pro svého svěřence jenom slova chvály: „Poradil si s tím absolutně skvěle. Poslouchá naše rady a společně analyzujeme různé věci. Je to chytrý člověk a dlouho jsem neviděl, aby někdo na svých prvních závodech dokázal takto zajet,“ uvedl.

Kirill Shvets se po celý víkend pohyboval v kategorii Mini 60 mezi nejlepšími deseti. Jeho vystoupení v superfinále ovšem zkomplikovaly dva kontakty se soupeři. Předvedl ale výbornou stíhací jízdu. V cíli z toho bylo 18. místo celkově a 13. pozice v hodnocení MČR.

Kirill Shvets předvedl v superfinále kategorie Mini 60 stíhací jízdu. Foto: Parolin Racing CZ

Štěstí nepřálo ani Stelle Šmůlové ve finále kategorie Baby 60. Ta totiž šachovnicovou vlajku nespatřila. Její účinkování skončilo poté, co se před ní roztočily dvě motokáry. Těm se už Stella nedokázala vyhnout. V konečných výsledcích byla klasifikována jako dvacátá celkově a jako osmá v hodnocení MČR. Za zmínku ale stojí její zlepšení v jízdě na jedno kolo. Zatímco v předchozích závodech se její ztráta na nejrychlejšího pohybovala v rozmezí sedmi až osmi sekund, o víkendu v Chebu již to byly jen tři sekundy.

Stella Šmůlová oproti předchozím podnikům zrychlila. Foto: Parolin Racing CZ

Úvodní foto: Parolin Racing CZ

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.