Pekař a Jakschová si o víkendu nezazávodí

Pekař a Jakschová si o víkendu nezazávodí

Tomáše Pekaře ani Veroniku Jakschovou o víkendu na závodní dráze neuvidíme. Jak podnik Clio Cupu Central Europe na Nürburgringu, tak klání Maxx Formule v Magny-Cours byly zrušeny kvůli současné koronavirové situaci.

Poslední podnik Clio Cupu Central Europe zrušen, Pekařův titul zatím s otazníkem
Zastaví někdo Pekaře?
Tomáš Pekař ovládl první klání na Slovakia Ringu

Během nadcházejícího víkendu jsme měli v akci vidět mimo jiné i Tomáše Pekaře a Veroniku Jakschovou. Zatímco první jmenovaný měl nastoupit v předposledním podniku letošního ročníku Clio Cupu Central Europe, na Jakschovou čekalo v Magny-Cours závěrečné klání letošního ročníku Maxx Formule.

Nakonec se ale ani jeden z nich na závodní dráze neobjeví. Oba zmíněné podniky totiž byly zrušeny. Padly za oběť současné koronavirové situaci v dotyčných zemích, tedy v případě Clio Cupu Central Europe v Německu a v případě Maxx Formule ve Francii.

 

Zveřejnil(a) MAXX Formula dne Neděle 27. září 2020

 

Zrušení podniku v Magny-Cours pro Jakschovou znamená, že v celkovém pořadí kategorie Advance končí na šestém místě. Za volantem vozu Dallara GP2 dokázala jezdkyně stáje H&A Racing nasbírat 50 bodů. Nejlepšího výsledku dosáhla ve druhém víkendovém závodě druhého podniku v Monze, kde dojela do cíle v rámci své třídy jako třetí.

Jakschová získala v chrámu rychlosti bronz

Zatímco pro Jakschovou tímto sezona končí, v případě Tomáše Pekaře je situace poněkud odlišná. Za týden by si totiž měl připsat na Hungaroringu svůj druhý start v šampionátu TCR Eastern Europe. Nastoupit by měl s vozem Cupra Leon TCR své vlastní stáje Carpek Racing. U konce ale stále není ani Pekařova sezona v Clio Cupu Central Europe. Tento šampionát má v termínu 13.-14. listopadu na programu ještě závody v Oscherslebenu, které prozatím zrušeny nebyly.

Skutečnost, že středoevropský Clio Cup tento víkend na Nürburgringu závodit nebude, paradoxně hraje Pekařovi do karet. Celkové pořadí totiž s náskokem 47 bodů vede a soupeři tak nyní mají již jen jeden podnik na stažení jeho náskoku. V Oscherslebenu bude ve hře 66 bodů. Z matematického hlediska tak mohou Pekaře o zisk titulu stále připravit druhý Sebastiaan Bleekemolen, třetí Filip Sandström, který stejně jako Pekař závodí pro Carpek Racing, čtvrtý Niklas Mackschin a pátý Melvin de Groot.

 

Zveřejnil(a) CLIO CUP Central Europe dne Pátek 28. srpna 2020

 

Slibně se pro Carpek Racing vyvíjí i situace v týmovém hodnocení. Zde mělnická stáj vede s 289 body a s náskokem 62 bodů na druhý Team Bleekemolen. Kromě Pekaře a Sandströma přispěli letos na konto Carpek Racingu také Jonas Karklys a Richard Meixner.

Titulní fotografie: Petr Frýba

 

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0