Pekař byl v neděli blízko vítězství

Tomáš Pekař byl ve druhém závodě Renault Clio Cupu Central Europe blízko k vítězství. Nakonec se ale musel spokojit se 2. příčkou. V sob

Tým Carpek Service se poprvé představil při závodním víkendu ESET V4 Cupu
Pekař se chce v Grobniku zejména bavit
Na výstavě Racing Expo uvidíme i vozy ESET V4 Cupu

V sobotním závodě Renault Clio Cupu Central Europe na Oscherslebenu skončil Tomáš Pekař těsně pod pódiem, když proťal cílovou pásku jako 4. V neděli se již ale český závodník na stupně vítězů podíval.

Na startovním roštu patřila Tomášovi na základě druhých nejrychlejších kol z kvalifikace 5. příčka. Z té se ale dokázal posunout na provizorní pódium již během 1. kola, po němž figuroval na 3. místě.

Jezdci si ale dlouho nezazávodili. Již ve 2. okruhu se totiž na závodní dráze objevil zpomalovací vůz, který byl vyslán do akce poté, co skončil v kačírku Albert Legutko.

Krátce po restartu se pak jezdec stáje Carpek Service dokázal využít jezdecké chyby Andrease Stuckiho a převzal od švýcarského závodníka startujícího z pole position stříbrnou pozici.

Po tomto posunu již před Čechem figuroval pouze lídr Sebastiaan Bleekemolen, na kterého Pekař ve zbývajících kolech vyvíjel tlak. Recept na nizozemského závodníka se mu ale najít nepodařilo a v cíli se musel spokojit se 2. pozicí. První dvojici doprovodil na stupně vítězů Marius Rauer, který obsadil 3. místo.

V nejlepší desítce se kromě Pekaře umístili také zbylí dva jezdci týmu Carpek Service. Zatímco Jonas Karklys dojel 7., Damian Litwinowicz se umístil na 10. příčce.

Po sobotní havárii se bohužel muselo ve druhém závodě startovní pole obejít bez druhého českého závodníka Richarda Meixnera.

Po čtvrtém podniku letošní sezony bohužel Tomáš Pekař přišel o vedení v šampionátu, které nyní patří se 188 body Sebastiaanu Bleekemolenovi. Český závodník se propadl na 2. příčku, kde ztrácí 6 bodů. Třetí pozice patří Andreasi Stuckimu (130 bodů).

Damian Litwinowicz je 13. (69 bodů), Jonas Karklys 15. (64 bodů) a Richard Meixner 19. (32 bodů). V hodnocení getlemanů, kterému vévodí rovněž lídr celkového pořadí Bleekemolen, se jezdec KV Motor Teamu s.r.o. nachází na 5. místě.

kompletní průběžné pořadí jezdců

Mezi týmy patří Carpek Servicu (246 bodů) druhé místo za vedoucím Teamem Bleekemolen (357 bodů) a za třetím BM Racing Teamem (196 bodů).

KV Motor Team s.r.o. se nachází na 12. příčce (32 bodů) a poslední 15. pozice další české stáji GT2 Motorsport (15 bodů), která se ale během německého víkendu nepředstavila.