Pekař je v Poznani zatím bezkonkurenční

Pekař je v Poznani zatím bezkonkurenční

Tomáš Pekař zatím během úvodního podniku Renault Clio Cupu Central Europe v Poznani dominuje. Ovládl oba volné tréninky, kvalifikaci a také první závod.

Tomáš Pekař vede Clio Cup Central Europe, v Belgii bral dvakrát stříbro!
Pekař po Zandvoortu navýšil náskok ve vedení Clio Cupu Central Europe
Kvalifikaci na Oscherslebenu vyhrál Stefano Comini, Pekař druhý!

Na okruhu v polské Poznani startuje tento víkend nová sezona středoevropského Renault Clio Cupu. Ve startovní listině podniku nechybí ani český závodník Tomáš Pekař. Mělnický rodák má letos šanci získat v seriálu třetí titul a přidat tak další úspěch k celkovým prvenstvím z roku 2017 a z loňské sezony.

A u našich severních sousedů zatím Pekař soupeřům ukazuje, že to s ním nebudou mít snadné ani letos. Tamnímu podniku totiž zcela suverénně kraluje.

Svou rychlost ukázal již v pátek během dvojice volných tréninků. V obou z nich se umístil na první příčce. Zatímco v prvním případě zaznamenal čas 1:45,205, ve druhém si polepšil na 1:44,523.

Tato forma pak závodníka, který hájí barvy své vlastní stáje Carpek Service, neopustila ani v sobotu. Během ní nejprve s časem 1:43,958 ovládl kvalifikaci a poté si dojel s náskokem větším než třináct sekund rovněž pro vítězství v prvním závodě sezony.

Zveřejnil(a) CLIO CUP Central Europe dne Sobota 4. července 2020

 

Není to ale pouze Pekař, kdo v Polsku za Carpek Service závodí. Ve světle oranžových cliích můžeme vidět rovněž Švéda Filipa Sandströma a Litevce Jonase Karklyse, který u týmu působil už loni. A Sandström se mohl v první jízdě radovat stejně jako Pekař z umístění na stupních vítězů. Po startu z páté příčky byl totiž v cíli odmávnut jako druhý.

Solidní rychlostí se ovšem prezentuje v Poznani také Karklys, který se blýskl stříbrnou příčkou ve druhém volném tréninku a také v kvalifikačním klání. Ze startu z první řady ovšem v úvodní jízdě příliš nevytěžil. Jeho vystoupení totiž bylo ovlivněno penalizací za ulitý start a byl klasifikován až na desátém místě.

Do nedělního závodu, který je na programu od 10:45, jezdci odstartují podle svých druhých nejlepších výkonů z kvalifikace. Pekařovi znovu připadne čelní příčka. S nadějí na pódiový výsledek ale vstoupí do této bitvy i jeho týmoví kolegové. Zatímco Karklys odstartuje jako třetí a dostane tak šanci napravit sobotní výsledek, Sandströmovi bude patřit čtvrté místo.

výsledky prvního závodu Renault Clio Cupu Central Europe v Poznani: 1. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Service), 2. Filip Sandström (Švédsko, Carpek Service) +13,233, 3. Melvin de Groot (Nizozemsko, Team Bleekemolen) +13,951… 10. Jonas Karklys (Litva, Carpek Service) +24,929.

titulní fotografie: Renault Clio Cup Central Europe

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0