Pekař nepřemožen ani ve druhém polském závodě

Pekař nepřemožen ani ve druhém polském závodě

Na Tomáše Pekaře byli soupeři krátcí také ve druhém závodě úvodního podniku Renault Clio Cup Central Europe v Poznani a dojel si pro další vítězství.

Pekař vede před posledním podnikem o 36 bodů
Pekař zvládl v prvním závodě v Dijonu pneumatikovou loterii a dojel druhý
Představení Petera Suroviče, nového jezdce týmu Carpek Service

Na okruhu v polské Poznani odstartoval o víkendu nový ročník šampionátu Renault Clio Cup Central Europe. V akci se ukázal mimo jiné i český závodník Tomáš Pekař, který si v sezonách 2017 a 2019 připsal na scéně této série dva tituly.

A již od začátku víkendu mělnický rodák ukazoval, že i letos budou jeho ambice jen ty nejvyšší. V pátek se mu totiž podařilo ovládnout oba volné tréninky a ve svém tažení pokračoval i v sobotu. Tu odstartoval vítězstvím v kvalifikaci. Přemožitele poté nenašel ani v úvodním závodě víkendu a po startu z pole position si dojel suverénním způsobem pro vítězství.

Pekař je v Poznani zatím bezkonkurenční

A s vyhlídkami na úspěch se mohl Tomáš probouzet také v neděli. Během tohoto dne totiž byla na programu závěrečná druhá závodní jízda víkendu. Na jejím startovním roštu se jezdci seřadili podle svých druhých nejlepších časů z kvalifikace. I podle tohoto pravidla to ale byl náš reprezentant, kdo se postavil na první příčku.

Ani ve druhém klání pak nebyli soupeři schopni naleznout na úřadujícího mistra recept. Ten si tak dojel pro triumf i v tomto případě. Novou sezonu tedy zahájil tím nejlepším možným způsobem, když vyhrál, co se dalo. A aby toho nebylo málo, jak v sobotním, tak v nedělním závodě zaznamenal nejrychlejší kolo.

Zveřejnil(a) CLIO CUP Central Europe dne Neděle 5. července 2020

 

Stejně jako v sobotu ale vystoupili na stupně vítězů hned dva piloti stáje Carpek Service. Kromě Pekaře totiž bral trofej i jeho týmový kolega Filip Sandström. Švédský nováček, kterému na startu patřilo čtvrté místo, zopakoval stříbro z prvního závodu.

Třetí pilot české ekipy Jonas Karklys měl v sobotu solidní šanci na zisk pódiového umístění. V kvalifikaci totiž zaznamenal druhý čas. V úvodním závodě sezony mu však jeho vystoupení zkomplikovala penalizace za ulitý start a v cíli z toho bylo pouze desáté místo. V neděli ale Litevec dostal šanci na nápravu. Vyrážel totiž ze třetí pozice. Ani tentokrát mu ale stupně vítězů souzeny nebyly a cílem projel jako pátý. Do posledního okruhu přitom ještě najížděl jako druhý. V té době mu již ale docházelo palivo a musel tak závod dokroužit pomalým tempem.

Zveřejnil(a) CLIO CUP Central Europe dne Neděle 5. července 2020

 

Šanci přidat další triumfy a pódia do sbírky dostanou jezdci Carpek Servicu již během nadcházejícího víkendu. Na programu je totiž druhé dějství sezony, které přivítá německý Lausitzring.

výsledky druhého závodu Renault Clio Cupu Central Europe v Poznani: 1. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Service), 2. Filip Sandström (Švédsko, Carpek Service) +5,344, 3. Niklas Mackschin (Německo, Eastside Racing) +7,539… 5. Jonas Karklys (Litva, Carpek Service) +14,687.

titulní fotografie: Renault Clio Cup Central Europe

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0