Pekař ovládl nedělní závod a přiblížil se k titulu

Pekař ovládl nedělní závod a přiblížil se k titulu

Tomáši Pekařovi se podařilo ve druhém víkendovém závodě Renault Clio Cupu Central Europe na Hockenheimringu zvítězit a nyní je tak znovu o krok blíže

Pfister přestupuje v ETCC z třídy SMT do S1600
Antonio Citera pojede v letošní sezoně ESET Renault Clio Cup
Pekař v sobotu skončil těsně pod pódiem

Tomáši Pekařovi se podařilo ve druhém víkendovém závodě Renault Clio Cupu Central Europe na Hockenheimringu zvítězit a nyní je tak znovu o krok blíže k zisku titulu.

V sobotním závodě Renault Clio Cupu Central Europe na Hockenheimringu se Tomáši Pekařovi na vynikající tempo z pátečního programu bohužel navázat nepodařilo. Po startu z pole position se totiž během něj propadl až na místo čtvrté a v cíli si tak musel vystačit pouze s bramborovou medailí.

V nedělním klání se ale mělnickému rodákovi podařilo tento výsledek napravit. Jezdci stáje Carpek Service se totiž po startu ze třetího místa, které mu připadlo na základě druhých nejrychlejších časů z kvalifikace, dokázal již během úvodního okruhu posunout před svého stájového kolegu Jonase Karklyse se Sebastiaanem Bleekemolenem do čela a následně začal svému nizozemskému rivalovi v boji o titul ujíždět.

O slibný náskok jej ovšem později připravil zpomalovací vůz, který se na trať v Bádensku-Württembersku vydal z důvodu havárie Patryka Krupinského. Tato skutečnost umožnila Bleekemolenovi dotáhnout se a tlak na Pekaře vyvíjel zejména v závěru.

Ten ale dokázal ustát a dojel si tak pro již čtvrtý triumf v letošním ročníku. Nizozemskému jezdci tak musela stačit alespoň výhra mezi gentlemany s absolutní druhou pozicí a jeho náskok na Pekaře v průběžném pořadí tak narostl na 36 bodů. Společně se zmíněnou dvojicí se na pódium podíval také třetí Andreas Stucki.

Jezdec další české stáje GT2 Motorsport Szymon Ladniak proťal cílovou pásku jako 11., další reprezentant Carpek Servicu Damian Litwinowicz obsadil 12. příčku a jeho týmový kolega Antonio Citera skončil 14. Jonasu Karklysovi se bohužel startu ze slibné druhé pozice využít nepodařilo, neboť se hned v úvodních metrech začal propadat a nakonec po pár kolech svůj vůz odstavil.

kompletní výsledky druhého závodu

Sezona vyvrcholí 4.-6. října v belgickém Zolderu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0