Pekař ovládl první závod domácího víkendu

Pekař ovládl první závod domácího víkendu

Tomáši Pekařovi se podařilo opanovat úvodní víkendový závod Renault Clio Cupu Central Europe v Mostě. Adamu Lackovi se sice v ani jednom

Oblíbená soutěž The Most Challenge má nového vedoucího
Mostecké ulice už tradičně oživí spanilá jízda šestitunových speciálů
Historický milník týmu MKR v Mostě nikdo nevyrovná

Tomáši Pekařovi se podařilo opanovat úvodní víkendový závod Renault Clio Cupu Central Europe v Mostě.

Adamu Lackovi se sice v ani jednom ze sobotních závodů ETRC zvítězit nepodařilo, když si připsal druhou a třetí příčku, i přesto ale mohli návštěvníci mosteckého autodromu vidět vítězství domácího závodníka.

Fanouškům tuto možnost poskytl Tomáš Pekař. Pilot stáje Carpek Service totiž v sobotu navázal na vítězství v pátečním třetím volném tréninku triumfem v kvalifikaci a následně také ovládl stylem start-cíl i úvodní závod víkendu, který byl ovlivněn jedním výjezdem safety caru poté, co mimo trať skončil v prvním kole po kontaktu se soupeřem Tomasz Magdziarz.

Ačkoli se strávil celou dobu na čele, neměl rozhodně Pekař v průběhu úvodní víkendové bitvy na růžích ustláno. Více než vyrovnaným soupeřem mu totiž byl Reto Wüst, který na Tomáše nebezpečně dotíral a nejednou naznačil útok.

Český závodník ale udržel nervy na uzdě a dojel si pro druhé letošní vítězství, po kterém se vrátil zpět do čela průběžného pořadí. Zde navíc vede již o 23 bodů, neboť jeho největší rival Sebastiaan Bleekemolen spadl po 30sekundové penalizaci ze 4. místa až na 18.

První mostecký závod se u Sebastiaana Bleekemolena nezařadí mezi nejvydařenější.
foto: Renault Clio Cup Central Europe/Facebook

Wüst musel vzít zavděk alespoň triumfem mezi gentlemany a celkovým druhým místem, ze kterého ztratil na první pozici pouhou půl sekundu. Na stupně vítězů se kromě Wüsta podíval také jeho krajan Andreas Stucki. Další Švýcar totiž projel pod šachovnicovým praporkem jako třetí.

Tomáš Pekař ovšem nebyl jediným jezdcem stáje Carpek Service, kterému se podařilo v úvodním mosteckém klání bodovat. Svá konta totiž rozšířili i devátý Jonas Karklys se sedmnáctým Radkem Barešem, který se zároveň mohl těšit ze třetího místa v gentlemanském hodnocení.

Radek Bareš skončil mezi gentlemany třetí.
foto: Renault Clio Cup Central Europe/Facebook

Třetímu českému jezdci ve startovní listině Richardu Meixnerovi unikla bodovaná dvacítka jenom těsně, když obsadil první nebodovanou 21. příčku.

Bodovat se nepodařilo ani dalšímu jezdci Carpek Servicu Damianu Litwinowiczovi. Polák se totiž vůbec nepodíval do cíle.

Co se nováčkovského hodnocení týče, zde byl z dvojice Szymon Jablonski a Levente Losonczy úspěšnější první jmenovaný.

kompletní výsledky prvního závodu

Pekaře čeká start z pole position i v neděním závodě (12:00), jehož startovní rošt bude složen na základě druhých nejrychlejších časů z kvalifikace. Druhý odstartuje Sandro Soubek, jehož druhé nejlepší kvalifikační kolo bylo na tisícinu stejné jako Tomášovo, a třetí Andreas Stucki. Karklys vyrazí 15., Litwinowicz 18., Bareš 21. a Meixner 24.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0