Pekař se v Mostě dostal do trháku

Pekař se v Mostě dostal do trháku

Tomáši Pekařovi se v Mostě podařilo opanovat oba dva závody Renault Clio Cupu Central Europe a nyní vede šampionát s náskokem 29 bodů. D

Rally ukončí letošní závodní sezonu na autodromu, představí se 39 posádek
Action Racing Team bojuje na dvou frontách
Kusína trápí skřípnutý nerv, v Mostě s ním nastoupí Filip Salaquarda

Tomáši Pekařovi se v Mostě podařilo opanovat oba dva závody Renault Clio Cupu Central Europe a nyní vede šampionát s náskokem 29 bodů.

Do Mostu přijížděl Tomáš Pekař až jako druhý muž průběžného pořadí Renault Clio Cupu Central Europe, ze kterého ztrácel šest bodů na Sebastiaana Bleekemolena.

Po dvou českých závodech již ale jeho situace z hlediska boje o titul vypadá o poznání příznivěji. Jezdci stáje Caprek Service se totiž v obou z nich podařilo triumfovat a jelikož jeho nizozemský rival nezažil zrovna dvakrát vydařený víkend, dva podniky před koncem sezony vede Tomáš (244 bodů) v průběžném pořadí před Bleekemolenem (215 bodů) o 29 bodů. Nejlepší trojici uzavírá Andreas Stucki (170 bodů), jehož ztráta je ale již dokonce 74bodová.

Z Pekařových týmových kolegů si nejlépe vede 13. Jonas Karklys (76 bodů). Hned o jedno místo za Lotyšem se nachází další jezdec Carpek Servicu Damian Litwinowicz (75 bodů) a na 27. místě najdeme Richarda Bareše, jenž v oranžových barvách týmu nastoupil v Mostě jednorázově a připsal si celkem pět bodů. Další Čech ve startovním poli Richard Meixner figuruje se 36 body na 20. místě.

kompletní průběžné pořadí

V hodnocení getlemanů se pak jezdec KV Motor Teamu s.r.o. s Barešem nacházejí na 6., resp. 9. místě. První je největší Pekařův rival v boji o titul Sebastiaan Bleekemolen.

Mezi nováčky suverénně vede Szymon Jablónski.

V průběžném pořadí jezdců se sice Tomáš Pekař ujal vedení, mezi týmy ale Carpek Service (326 bodů) zůstává i nadále druhý za Teamem Bleekemolen (415 bodů). Elitní trio dokončuje BM Racing Team (254 bodů). KV Motor Team s.ro. se nachází na 13. místě (36 bodů) a další česká stáj GT2 Motorsport figuruje v průběžném pořadí jako 17. (21 bodů).

kompletní průběžné pořadí gentlemanů, nováčků a týmů

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0