Pekař se vrací do TCR Eastern Europe

Pekař se vrací do TCR Eastern Europe

Tomáš Pekař nastoupí v závěrečném podniku letošní sezony TCR Eastern Europe. Český jezdec usedne do vozu Cupra León TCR a bude hájit barvy své vlastní stáje Carpek Racing.

Poslední podnik Clio Cupu Central Europe zrušen, Pekařův titul zatím s otazníkem
Yasmeen Kolocová blízko k titulu vytrvalostní šampionky TC-2.0
Pekař zakončil sezonu ESET Cupu na nejvyšším stupni

Do TCR Eastern Europe se vrací jedno zvučné jméno. Je jím český závodník Tomáš Pekař. Mělnický rodák nastoupí v barvách svého vlastního týmu Carpek Racing ve finálovém podniku letošní sezony, které se uskuteční o víkendu 24.-25. října na Hungaroringu. Závodit bude s vozem Cupra León TCR.

„Rozhodli jsme se vstoupit do TCR Eastern Europe a v Maďarsku absolvujeme poslední podnik letošní sezony. Nastoupíme se starším vozem Cupra León TCR. Ten jsme před nedávnem koupili od Vekra Racingu,“ uvedl Pekař.

Jenom u jednoho startu ale zůstat nehodlá: „V příštím roce bychom rádi odjeli v TCR Eastern Europe celou sezonu. Tento šampionát se mi líbí. Je to kvalitně obsazená série. O přestupu sem navíc do budoucna uvažují i naši ostatní jezdci. Jde tedy o logický krok,“ dodala současná hvězda závodů vozů Renault Clio, kde si připsala mimo jiné i dva tituly středoevropského šampiona.

V TCR Eastern Europe se Pekař objevil již loni na Red Bull Ringu s vozem Renault Mégane R.S TCR švýcarského týmu Besagroup Vuković Motorsport. A o nevýrazném vystoupení se tehdy rozhodně mluvit nedalo. Zatímco v cíli prvního závodu byl český jezdec odmávnut jako čtvrtý, ve druhé jízdě víkendu triumfoval.

Na Hungaroringu tak uvidíme hned pět ze šesti vítězů závodu TCR Eastern Europe. Kromě Pekaře také Dušana Borkoviče, Milovana Vesniče, Jáchyma Galáše a Dušana Kouřila mladšího. Tyto jména doplňuje na seznamu jezdců, kteří v tomto šampionátu zaznamenali alespoň jeden triumf, ještě také Martin Ryba. Slovák zde ovšem v současnosti již nepůsobí.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0