Pekař se znovu svezl s Meganem

Pekař se znovu svezl s Meganem

Tomáše Pekaře jsme během ledna mohli znovu vidět za volantem vozu Renault Megane TCR. Stalo se tak při testu v Mostě. Jedním ze závodník

Czech Truck Prix bude k divákům ještě vstřícnější, štědřejší, nabídne řadu novinek
The Most Autoshow #2 přilákala na autodrom na tři tisíce lidí
Mladší bratr Sebastiana Vettela Fabian pojede ADAC GT Masters

Tomáše Pekaře jsme během ledna mohli znovu vidět za volantem vozu Renault Megane TCR. Stalo se tak při testu v Mostě.

Jedním ze závodníků, kteří se v loňské sezoně třídy TCR zapsali vítězným písmem, byl Tomáš Pekař. Mělnický rodák si mohl svou chvíli slávy užít ve druhém víkendovém závodě na Red Bull Ringu s vozem Renault Megane švýcarského týmu Besagroup Vukovic Motorsport. V dalších podnicích jsme jej již ale neviděli a příležitost k dosažení dalších vavřínů tedy nedostal.

V polovině ledna se ovšem do tohoto vozu vrátil znovu. Stalo se tak během testování na autodromu v Mostě. Pekař ale nyní nepilotoval zcela identický vůz jako loni v květnu, nýbrž jeho evoluci, na níž došlo k několika úpravám. A pro tato vylepšení měl po svém svezení jenom slova chvály.

„Již po pár odjetých kolech bylo znát, že v dílnách Vukovic Motorsportu odvedli skvělou práci. Projevuje se zejména vyšší výkon zcela nového motoru. Vůz disponuje také lepší přilnavostí, za čímž stojí přepracování přední nápravy. Celkovému zrychlení pak jistě dopomohla i změna rozložení hmotnosti vozu a její celkové snížení,“ pochvaloval si Pekař jízdu.

Tomáš Pekař otestoval v Mostě evoluci vozu Renault Megane TCR stáje Vukovic Motorsport.

Patříte-li ovšem mezi Tomášovi fanoušky a po přečtení předchozích řádků jste nabyli přesvědčení, že mostecké zkušební jízdy jistě znamenají předehru pro jeho další starty s tímto vozem, nyní musíme vaši euforii trochu zmírnit. Tento scénář totiž zatím nelze považovat za jistý, byť jej Pekař nevylučuje.

„Momentálně ani já sám nevím, zda-li si s tímto vozem zazávodím také letos. Je ale možné, že s ním několik závodů absolvuji.“

Svou loňskou sezonu může Tomáš bezpochyby označit za úspěšnou. Kromě zisku svého druhého titulu v šampionátu Renault Clio Cup Central Europe se v ní neztratil ani ve vytrvalostních závodech. Zde zazářil zejména při čtyřiadvacetihodinovce v Dubaji, kde si dojel pro triumf v kategorii GT4.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0