Pekař si z prvního mosteckého závodu odváží stříbro

Pekař si z prvního mosteckého závodu odváží stříbro

Tomáš Pekař z týmu Carpek Service dokončil první závod na mosteckém autodromu v rámci seriálu Renault Clio Cup Central Europe na druhém místě. Mělnick

Tomáš Pekař vede Clio Cup Central Europe, v Belgii bral dvakrát stříbro!
Česká hymna a dvojnásobný český úspěch. Takový byl úvodní závodní víkend Clio Cupu Central Europe na Oscherslebenu
Pekař se chce v Grobniku zejména bavit

Tomáš Pekař z týmu Carpek Service dokončil první závod na mosteckém autodromu v rámci seriálu Renault Clio Cup Central Europe na druhém místě. Mělnický závodník za sebou nechal největší soupeře v boji o titul, Niklas Mackschin dokončil třetí a Andreas Stucki projel cílem na osmé pozici. Pekař proto díky stříbru znovu navýšil náskok v čele průběžné klasifikace na 39 bodů.

Pilot oranžového clia stanovil před domácím publikem nejrychlejší čas v kvalifikaci, ale protože své nejlepší kolo dokončil pod červenou vlajkou, musel Pekař nakonec startovat do závodu z konce třetí řady.

Jezdec stáje Carpek Service se propracoval na druhou příčku, když během své stíhací jízdy postupně překonal z pole-position startujícího Niklase Mackschina nebo Bartosze Paziewskiho, Polák však Pekařovi předjížděcí manévr vrátil a jak se později ukázalo, šlo o manévr vítězný, protože v tu dobu vedoucí Sandro Soubek dostal trest průjezdu boxou uličkou za předjíždění pod žlutými vlajkami a propadl se na 16. pozici. Do vedení se proto dostal Paziewski před Pekařem.

Tomáš Pekař v závěru závodu ještě vyvíjel tlak na prvního Paziewskiho, ale jeho snahy nakonec zhatil výjezd safety caru. Cílem projel jezdec z Mělníka jako druhý.

“Druhé místo je po zvážení všech okolností po kvalifikaci rovněž velkým úspěchem. Z pohledu šampionátu chci závodit především bezpečně, ale je pravdou, že dnes jsem na to občas trochu zapomínal, ale naštěstí se nic nestalo. Každopádně v Mostě bych si chtěl poslechnou českou hymnu, protože to je na domácí půdě vždy něco speciálního,” zhodnotil úvodní jízdu víkendu Tomáš Pekař.

V Mostě se představili domácím divákům rovněž dva jezdci trénovaní Petrem Fulínem v týmu Fullin Race Academy, Petr Čížek a Polák Maciej Łaszkiewicz. Dvě želízka dvojnásobného šampióna evropského poháru cestovních vozů skončila na sedmnácté, resp. osmnácté pozici.

Druhý závod předposledního podniku Clio Cup Central Europe odstartuje na mosteckém autodromu v neděli v 11:05.

Výsledky závodu

Foto: Clio Cup Central Europe

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0