Pekař skončil v poslední kvalifikaci druhý

Pekař skončil v poslední kvalifikaci druhý

Český závodník Tomáš Pekař zajel při kvalifikaci Renault Clio Cupu Central Europe v Zolderu druhý nejrychlejší čas. V belgickém Zolderu

Veleúspěšná sobota Tomáše Pekaře – nejprve vítězství v kvalifikaci a poté stříbro v Eurocupu i Clio Cupu
Natáčeli jsme u Tomáše Pekaře: Bude testovat LMP3 a Mégane TCR
Představení Petera Suroviče, nového jezdce týmu Carpek Service

Český závodník Tomáš Pekař zajel při kvalifikaci Renault Clio Cupu Central Europe v Zolderu druhý nejrychlejší čas.

V belgickém Zolderu vrcholí tento víkend letošní ročník Renault Clio Cupu Central Europe. Na dosah titulu byl před začátkem posledního podniku sezony Tomáš Pekař, který se nacházel s náskokem 36 bodů na čele šampionátu.

Po sobotní kvalifikaci se ovšem mezera mezi mělnickým rodákem a jeho nejbližším pronásledovatelem Sebastiaanem Bleekemolenem nepatrně zmenšila. Nizozemec totiž zaznamenal v boji o startovní pozice nejrychlejší čas, za což si připsal dva bonusové body a zajistil si start z pole position nejen pro úvodní závod víkendu, ale na základě druhých nejrychlejších časů také pro závěrečné klání sezony.

K větší panice ovšem zatím není v táboře Tomáše Pekaře důvod. Jezdec Carpek Servicu totiž v kvalifikaci skončil hned za svým rivalem a na startovním roštu úvodní jízdy mu tak bude patřit druhá příčka. Ve druhé jízdě již jej ale čeká o něco těžší úkol. Zde mu totiž bude patřit páté místo. Pokud by ovšem výsledky obou závodů byly stejné jako jejich startovní rošt, z titulu by se stále radoval náš jezdec.

Třetí skončil v kvalifikaci Melvin de Groot. Týmový kolega Sebastiaana Bleekemolena bude z první trojice startovat i v závěrečné jízdě, kde doplní svého krajana v čelní řadě. Na třetí příčce pak bude závod zahajovat Adam Rzepecki.

Týmový kolega Tomáše Pekaře Jonas Karklys bude do posledních dvou závodů sezony startovat z deváté, respektive šesté pozice. Jezdec další české stáje GT2 Motorsport Szymon Ladniak odstartuje nejprve ze 13. příčky a poté z 15. místa.

kompletní výsledky kvalifikace

kompletní výsledky podle druhých nejrychlejších časů

První závod je na programu ve 12:00 a druhý od 16:40.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0