Kvalifikace Renault Clio Cupu Central Europe na Lausitzringu skončila pro Tomáše Pekaře třetím časem.

Do ESET V4 Cupu zavítá první rumunský jezdec
Kvalifikaci na Oscherslebenu vyhrál Stefano Comini, Pekař druhý!
Představení Petera Suroviče, nového jezdce týmu Carpek Service

Na německém okruhu Lausitzring pokračuje tento víkend druhým podnikem sezona Renault Clio Cupu Central Europe. Její úvodní dějství se uskutečnilo před týdnem v polské Poznani. A tím, kdo si první klání u našich severních sousedů zcela podmanil, byl český závodník Tomáš Pekař. Jezdec týmu Carpek Service ovládl jak oba volné tréninky, tak kvalifikaci i oba závody.

Pekař je v Poznani zatím bezkonkurenční

Pekař nepřemožen ani ve druhém polském závodě

Na Lausitzringu sice během prvního dne v této dominanci nepokračoval, v horních patrech výsledkové listiny ale figuroval i tentokrát. Zatímco první volný trénink pro něj skončil třetím časem, ve druhém spadl na čtvrtou příčku. V kvalifikaci ovšem přišel návrat na třetí místo a do prvního závodu tak vyrazí ze druhé řady.

A v ní nebude jediným pilotem týmu Carpek Service. O společnost se mu zde totiž postará týmový kolega a zároveň stříbrný muž obou polských závodů Filip Sandström. Švéd zajel čtvrtý nejrychlejší čas.

Zveřejnil(a) CLIO CUP Central Europe dne Pátek 10. července 2020

Další reprezentant mělnické ekipy Jonas Karklys bude na startovním roštu první jízdy stát o dvě řady dále než jeho parťáci. Litevský jezdec v kvalifikaci obsadil sedmou příčku.

Oba závody se uskuteční v sobotu. První je na programu od 9:35 a druhý od 14:00. Do odpolední bitvy odstartují jezdci podle svých druhých nejlepších výkonů z kvalifikace. Zatímco Pekař bude vyrážet ze druhé pozice, Sandström začne ze třetí příčky a Karklys odstartuje z devátého místa.

výsledky kvalifikace: 1. Niklas Mackschin (Německo, Eastside Motorsport) 2:02,146, 2. Sebastiaan Bleekemolen (Nizozemsko, Team Bleekemolen) +0,331, 3. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Service) +0,427… 4. Filip Sandström (Švédsko, Carpek Service) +0,543, 7. Jonas Karklys (Litva, Carpek Service) +0,999.

titulní fotografie: Renault Clio Cup Central Europe