Pekař v sobotu skončil těsně pod pódiem

Pekař v sobotu skončil těsně pod pódiem

Tomáš Pekař dorazil po startu z pole position do cíle úvodního závodu Renault Clio Cupu Central Europe na Hockenheimringu jako čtvrtý. Po vyn

V Grobniku zvítězili Záruba s Citerou
Pekař vede před posledním podnikem o 36 bodů
Antonio Citera pojede v letošní sezoně ESET Renault Clio Cup

Tomáš Pekař dorazil po startu z pole position do cíle úvodního závodu Renault Clio Cupu Central Europe na Hockenheimringu jako čtvrtý.

Po vynikajícím víkendu v Mostě, kde si připsal vítězství v obou závodech, se Tomáši Pekařovi podařilo úspěšně vstoupit také do klání na Hockenheimringu. Český závodník totiž v pátek opanoval jak oba volné tréninky, tak kvalifikaci.

V sobotu ovšem přišel na řadu úvodní závod víkendu a v něm již pilot stáje Carpek Service bohužel na tyto výkony navázat nedokázal. Zpočátku si přitom dokázal uhlídat vedoucí příčku a zdálo se, že by si přeci jen mohl na své konto připsat další letošní triumf.

Na prvním místě se ale nakonec udržet nedokázal a jeho soupeři jej později odsunuli dozadu. Nejprve si na českém závodníkovi smlsnul Andreas Stucki a poté také Sebastiaan Bleekemolen. Nizozemského závodníka se ovšem Pekař dokázal držet i v dalším průběhu závodu a pokusil se získat ztracenou pozici zpět. Tato snaha ovšem skončila kontaktem mezi oběma závodníky, po kterém se oba propadli za Sandra Soubeka.

Tomáš tak i přes start z první pozice nakonec na stupně vítězů nevystoupil a jeho jméno figurovalo ve výsledkové listině úvodního klání pouze na čtvrté příčce.

V elitní desítce ovšem byli kromě Pekaře klasifikováni ještě další dva vozy stáje Carpek Service. Hned za mělnickým rodákem totiž projel pod šachovnicovým praporkem jako pátý Jonas Karklys a na deváté pozici se umístil Damian Litwinowicz. Čtvrtý reprezentant týmu Antonio Citera byl klasifikován jako 16.

Ve startovní listině klání v Bádensku-Württembersku ale můžeme najít ještě jedno české zastoupení a to v podobě stáje GT2 Motorsport. Její závodník Szymon Ladniak dojel do cíle sobotního závodu na 10. pozici.

kompletní výsledky prvního závodu

Do nedělního závodu odstartuje Tomáš Pekař na základě druhých nejrychlejších časů z kvalifikace jako třetí. Ještě o něco lépe na tom ale bude jeho týmový kolega Jonas Karklys, jenž doplní v první řadě na čelní příčce stojícího Sebastiaana Bleekemolena a odstartuje ze druhého místa. Szymonu Ladniakovi bude patřit 12., Damianu Litwinowiczovi 13. a Antoniu Citerovi 17. místo.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0