Pekař vede před posledním podnikem o 36 bodů

Pekař vede před posledním podnikem o 36 bodů

Český závodník Tomáš Pekař se před posledním podnikem letošního ročníku Renault Clio Cupu Central Europe nachází na čele průběžného pořadí s 36b

Antonio Citera pojede v letošní sezoně ESET Renault Clio Cup
Pekař ovládl nedělní závod a přiblížil se k titulu
Pekař v sobotu skončil těsně pod pódiem

Český závodník Tomáš Pekař se před posledním podnikem letošního ročníku Renault Clio Cupu Central Europe nachází na čele průběžného pořadí s 36bodovým náskokem.

Tomáš Pekař má na dosah druhý titul v Renault Clio Cupu Central Europe. Po víkendovém podniku na německém Hockenheimringu, kde nejprve obsadil čtvrté místo v prvním závodě a následně triumfoval ve druhé jízdě, totiž jeho náskok na čele průběžného pořadí činí 36 bodů. Za jistých okolností by tak jezdec stáje Carpek Service (295 bodů) mohl během finálového klání v Zolderu slavit již po úvodním klání.

Rodáka z Mělníku může nyní v bitvě o korunu středoevropského šampiona ohrozit už jen pouze druhý Sebastiaan Bleekemolen (259 bodů), neboť počínaje třetím Andreasem Stuckim už nikdo ze závodníků matematickou nadějí na titul nedisponuje.

Co se Pekařových parťáků týče, Damianu Litwinowiczovi patří 13. příčka (96 bodů) a Jonas Karklys okupuje 15. pozici (92 bodů). Z jednorázových účastníků, kteří reprezentovali během letošní sezony také barvy Carpek Servicu, je na tom lépe 25. Antonio Citera (12 bodů). Radek Bareš pak figuruje s pěti body na 28. místě.

Pokud jde o další české zastoupení, jezdec našeho dalšího týmu GT2 Motorsport Szymon Ladniak drží 11. místo (103 bodů) a Richard Meixner se nachází na 21. příčce (36 bodů).

kompletní průběžné pořadí jezdců

Zatímco z hlediska absolutní klasifikace stále dobojováno není, ve zbývajících hodnoceních je rozhodnuto. Mezi nováčky již má totiž jistotu titulu Szymon Jablonski a v gentlemanské klasifikaci pak Sebastiaan Bleekemolen. Richard Meixner se nachází ve druhém zmíněném případě na šesté pozici. Antoniu Citerovi patří osmá příčka a Radek Bareš figuruje na desátém místě.

V šampionátu týmů se daří nejvíce Teamu Bleekemolen (488 bodů). Carpek Service je druhý (402 bodů) a v nejlepší trojici můžeme registrovat rovněž BM Racing Team (278 bodů). GT2 Motorsport (42 bodů) nalezneme na 13. místě a KV Motor Teamu s.r.o. patří zase 15. pozice (36 bodů).

kompletní průběžné pořadí gentlemanského, nováčkovského a týmového hodnocení

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0