Pekař zahájil domácí podnik vítězstvím v tréninku

Pekař zahájil domácí podnik vítězstvím v tréninku

Tomáš Pekař vstoupil do domácího podniku Renault Clio Central Europe v Mostě pravou nohou. Jezdec stáje Carpek Service totiž v pátek opanov

Tým Křenek Motorsport měl v Mostě opravdu hodně napilno
ADAC GT Masters pojede i v roce 2019 v Mostě!
Na snížení hluku autodrom spolupracuje s krajem i akademiky

Tomáš Pekař vstoupil do domácího podniku Renault Clio Central Europe v Mostě pravou nohou. Jezdec stáje Carpek Service totiž v pátek opanoval třetí volný trénink.

Fanoušci, kteří se tento víkend rozhodli navštívit autodrom v Mostě, se kromě pátého podniku letošní sezony ETRC mohou těšit také na řadu doprovodných sérií. Jednou z nich bude Renault Clio Cup Central Europe, který stejně jako v případě evropských tahačů čeká na českém území páté klání sezony.

Také v této sérii navíc budou mít čeští motorističtí příznivci svá želízka v ohni. Ve startovní listině totiž najdeme hned tři domácí závodníky – aktuálně druhého muže průběžného pořadí Tomáše Pekaře, Richarda Meixnera a také Radka Bareše. S výjimkou jmenovaného tria ale budou místní publikum zajímat rovněž Jonas Karklys s Damianem Litwinowiczem, kteří Pekaře s Barešem doplňují v sestavě české stáje Carpek Service.

Páteční volné tréninky zprvu českým barvám mnoho radosti nepřinášely. Jejich největší naděje Pekař totiž v prvním tréninku vstoupila do víkendu jen 6. místem a ve druhých jízdách si polepšil pouze o jednu pozici.

Na závěr pátečního programu ale dokázal zabrat a třetí trénink ovládl, když ve výsledkové listině za sebou nechal svého největšího rivala v boji o titul Sebastiaana Bleekemolena (2.) a Andrease Stuckiho (3.).

Byla to právě dvojice zmíněných poražených, která kralovala předchozích tréninkovým jízdám. Zatímco Stucki zvítězil v prvním volném tréninku před druhým Niklasem Makschinem a třetím Melvinem De Grootem, nizozemský závodník ovládl druhý volný trénink. Zde obsadil druhou příčku Reto Wüst a na třetím místě skončil již zmíněný Makschin.

První volný trénink opanoval v Mostě Andreas Stucki…
foto: Renault Clio Cup Central Europe
…a v tom druhém jej na první příčce vystřídal Sebastiaan Bleekemolen.
foto: Renault Clio Cup Central Europe/Facebook

Z týmových parťáků Tomáše Pekaře se nejvíce dařilo Jonasi Karklysovi. Lotyš totiž v tréninkových jízdách zaznamenal 8., 10. a 12. čas.

Damian Litwinowicz pak skončil v prvním a třetím volném tréninku jako 19., přičemž v prostředních zkušebních jízdách obsadil 14. místo.

Radek Bareš se ve všech třech jízdách pohyboval až na konci výsledkové listiny a zatímco v prvním volném tréninku se umístil jako 22., ve zbylých dvou obsadil 21. příčku.

Na chvostu figuroval také Richard Meixner. Jezdec stáje KV Motor Team s.r.o. zaznamenal 23. časy v prvním a posledním tréninku, které doplnil 24. pozicí v prostředních tréninkových jízdách.

kompletní výsledky prvního volného tréninku

kompletní výsledky druhého volného tréninku

kompletní výsledky třetího volného tréninku

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0