Pekařovi spadlo vítězství do klína i v neděli

Pekařovi spadlo vítězství do klína i v neděli

Tomáš Pekař ovládl i druhý domácí závod Renault Clio Cupu Central Europe v Mostě, když se posunul na první příčku po diskvalifikaci Sandra Soube

Závod Octavia Cupu nabídl napínavou podívanou, Enge kvalifikaci nezúročil
Autoshow tradičně zahájí novou sezonu na autodromu
Někteří současní kritici autodromu souhlasili v minulosti za peněžitou kompenzaci s jeho rozšířením

Tomáš Pekař ovládl i druhý domácí závod Renault Clio Cupu Central Europe v Mostě, když se posunul na první příčku po diskvalifikaci Sandra Soubeka.

Po vítězství v úvodním závodě mosteckého víkendu Renault Clio Cupu Central Europe mohli čeští fanoušci vkládat do Tomáše Pekaře naděje i v neděli. Jezdec stáje Carpek Service si totiž na základě druhých nejrychlejších časů z kvalifikace vyjel pole position také pro druhou víkendovou jízdu.

Následně se mu vydařil i vstup do nedělního závodu a na první příčce setrval. Jezdci si ale nezazávodili moc dlouho. Ještě během úvodního okruhu totiž došlo k incidentu, ve kterém skončila druhá jízda víkendu pro Kevina Landwehra, Jakuba Dwernického, Lisy Christin Brunner a bohužel i pro jednoho z Pekařova stájových parťáků Jonase Karklyse. Po této kolizi byl dokonce závod na čas přerušen.

I restart se Tomášovi podařil na jedničku, když ani při něm jej nikdo o vedoucí pozici obrat nedokázal. To se ale mělo brzy změnit. Ze třetího místa se totiž začal probíjet vpřed Sandro Soubek, který si nejprve poradil v 6. kole se druhým Retem Wüstem a v 7. kole se bohužel posunul i před Tomáše.

Český závodník se ovšem nevzdal a pro Švýcara představoval v dalších kolech vyrovnaného oponenta. V první zatáčce 12. okruhu navíc Soubek chyboval a Pekař se tak vrátil zpět do role lídra závodu. V ní se ale neohřál příliš dlouho, neboť mu jeho soupeř v nájezdu do 14. kola předjetí vrátil a začal Pekařovi ujíždět. Ten navíc musel přesměrovat svou pozornost do zpětných zrcátek, kde si na něj brousil zuby jeho největší rival v boji o titul Sebastiaan Bleekemolen.

Nizozemcově tlaku ale dokázal odolat a proťal tak cílovou pásku na druhém místě. Pekařovo jméno je ale nakonec v kolonce vítěze napsáno i u druhého mosteckého závodu. Soubek totiž během nedělního klání obdržel penalizaci průjezd boxy za ulitý start a jelikož si ji neodpykal, stihla jej diskvalifikace, která i v neděli umožnila Tomášovi posbírat plný počet bodů. Na druhé pozici se tedy nakonec umístil Bleekemolen, jenž byl zároveň nejúspěšnějším gentlemanem, a třetí příčku obsadil Andreas Stucki.

Zbylým dvěma jezdcům stáje Carpek Service Damianu Litwinowiczovi a Radku Barešovi se také podařilo bodovat. Zatímco Polák skončil 15., Bareš byl i přes nedokončení klasifikován jako 20.

Pokud jde o třetího Čecha ve startovním poli Richarda Meixnera, i on dokončil závod na bodech. Obsadil totiž 17. příčku.

Mezi nováčky se opět radoval Polák Szymon Jablonski.

kompletní výsledky druhého závodu

Šampionát bude pokračovat 20.-22. září na Hockenheimringu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0