Pekařův Sandström míří do Poznaně jako lídr Clio Cupu Bohemia

Česká republika bude mít při třetím podniku ESET Cupu v Poznani své zastoupení také v kategorii Clio Cup Bohemia. Zde nastoupí stáj Carpek Service, kterou budou reprezentovat Filip Sandström, Erik Bertilsson, Richard Meixner a Juuso Panttila. Nebude chybět ani Yasmeen Kolocová ze stáje Buggyra Zero Mileage Racing.

U Carpek Service zatím mohou být velmi spokojeni. Filip Sandström totiž ovládl oba víkendové závody jak na Hungaroringu, tak na Slovakiaringu. Na kontě má nyní 107 bodů a vede šampionát s náskokem 49 bodů.

Jezdci Carpek Service se nacházejí také na druhém a třetím místě. Stříbrná příčka patří Eriku Bertilssonovi (58 bodů), který letos zatím chyběl na stupních vítězů pouze jednou. Za švédskou dvojicí Sandström a Bertilsson se nachází Richard Meixner (40 bodů). Český závodník figuruje na třetí pozici.

Richard Meixner sice letos na první pódium stále čeká, v celkovém pořadí je ale třetí. Foto: Petr Frýba

Další jezdec stáje Carpek Service Juuso Panttila momentálně figuruje se 17 body na deváté příčce průběžného pořadí. Fin musel kvůli pozitivnímu testu na koronavirus vynechat úvodní podnik sezony na Hungaroringu.

Znovu se představí také Yasmeen Kolocová. Závodnice stáje Buggyra Zero Mileage Racing zahájí víkend na jedenáctém místě průběžného pořadí. Doposud nasbírala 11 bodů.

Yasmeen Kolocová je celkově jedenáctá. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

V pátek má Clio Cup Bohemia na programu kvalifikaci, která začne ve 13:05. První závod víkendu se uskuteční v sobotu od 13:55 a jezdci se na jeho startu seřadí podle výsledků kvalifikace. Druhá jízda se pojede v neděli od 11:40. V tomto případě jezdci vyrazí podle výsledků prvního závodu. Dojde ale k otočení prvních šesti až deseti jezdců. O tom, kolik jezdců vyrazí v obráceném pořadí, rozhodne los.

Úvodní foto: Petr Frýba

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.