Pekařův zlatostříbrný víkend

Pekařův zlatostříbrný víkend

Tomáš Pekař vystoupil na pódium také v obou jízdách druhého podniku letošní sezony Renault Clio Cupu Central Europe na Lausitzringu. Zatímco v prvním závodě zvítězil, ze druhého si odnesl stříbro.

Veleúspěšná sobota Tomáše Pekaře – nejprve vítězství v kvalifikaci a poté stříbro v Eurocupu i Clio Cupu
Clio Cup Central Europe pokračuje v Zandvoortu, Pekař hájí vedení
Natáčeli jsme u Tomáše Pekaře: Bude testovat LMP3 a Mégane TCR

Týden po úvodním podniku v polské Poznani pokračovala během minulého víkendu sezona Renault Clio Cupu Central Europe druhým kláním. Jeho dějištěm byl německý okruh Lausitzring.

První klání ročníku 2020 vyšlo na jedničku českému závodníkovi Tomáši Pekařovi. Jezdec stáje Carpek Service v Polsku zahájil cestu za svým třetím titulem nejlépe, jak mohl. Nejprve vyhrál oba volné tréninky, poté kvalifikaci a nakonec nenašel přemožitele ani ve dvojici závodů. Na Lausitzring tak přijížděl v roli vedoucího muže průběžného pořadí.

Již páteční jízdy ale naznačily, že tentokrát Pekař zas tak dominantní nebude. První volný trénink pro něj totiž skončil třetím časem. Ve druhém tréninku si pak pohoršil ještě o jednu příčku a obsadil čtvrté místo. V kvalifikaci, která páteční program završila, ovšem přišel návrat zpět na bronzovou příčku.

Úvodní závod víkendu, který byl stejně jako druhá jízda naplánován na sobotu, tak Tomáš zahajoval ze druhé řady. Kdo ale čekal, že i tentokrát se umístí na první příčce domácí závodník Niklas Mackschin, který ovládl všechny páteční jízdy, mýlil se. Byl to totiž opět Pekař, kdo po závodě vystoupil na nejvyšší stupeň. Svou vítěznou šňůru tak prodloužil na číslo tři. Mackschin se musel spokojit se druhou příčkou. Na pódium vystoupil také třetí Sebastiaan Bleekemolen.

Pekařovi týmoví kolegové Filip Sandström a Jonas Karklys již tolik důvodů k úsměvu po prvním závodě neměli. Jejich účinkování totiž bylo ovlivněno kolizemi se soupeři. Zatímco Sandströma potkal defekt pneumatiky a po startu ze čtvrtého místa dorazil do cíle až jako devátý s jedním kolem ztráty, Karklys šachovnicovou vlajku nespatřil vůbec. Litevce, kterému na roštu patřilo sedmé místo, zastavilo poškozené řízení.

Zveřejnil(a) CLIO CUP Central Europe dne Neděle 12. července 2020

 

Do závěrečného klání víkendu piloti vyráželi podle svých druhých nejlepších kvalifikačních počinů. Zatímco Pekařovi připadla druhá příčka, Sandström se postavil na třetí místo a Karklys začal z deváté pozice.

A na stejných příčkách dorazili jezdci Carpek Service také do cíle. Mělnická ekipa tak mohla slavit další dvě pódiová umístění. Tím, komu se podařilo Pekařovu vítěznou šňůru zastavit, byl Niklas Mackschin. Němec porazil našeho reprezentanta o necelou jednu a půl sekundu.

V celkovém pořadí je ale stále první Pekař, jehož náskok na druhého Mackschina činí 25 bodů. Filip Sandström se propadl na třetí příčku, stále ale vévodí juniorskému hodnocení. Jonas Karklys uzavírá elitní desítku. Mezi týmy si Carpek Service udržel vedoucí pozici.

Zveřejnil(a) CLIO CUP Central Europe dne Pátek 10. července 2020

 

Šampionát nyní čeká více než měsíční přestávka. Další boj o body totiž jezdci absolvují až během posledního srpnového víkendu, kdy se šampionát představí v rámci doprovodného programu podniku Mistrovství Evropy tahačů na Autodromu Most.

výsledky prvního závodu: 1. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Service) 12 kol, 2. Niklas Mackschin (Německo, Eastside Motorsport) +3,295, 3. Sebastiaan Bleekemolen (Nizozemsko, Team Bleekemolen) +8,952… 9. Filip Sandström (Švédsko, Carpek Service) +1 kolo, DNF Jonas Karklys (Litva, Česká republika) +8 kol.

výsledky druhého závodu: 1. Niklas Mackschin (Německo, Eastside Motorsport) 13 kol, 2. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Service) +1,327, 3. Filip Sandström (Švédsko, Carpek Service) +4,548… 9. Jonas Karklys (Litva, Carpek Service) +49,540.

průběžné pořadí jezdců: 1. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Service) 121 bodů, 2. Niklas Mackschin (Německo, Eastside Motorsport) 96 bodů, 3. Filip Sandström (Švédsko, Carpek Service) 80 bodů… 10. Jonas Karklys (Litva, Carpek Service) 39 bodů.

průběžné pořadí týmů: 1. Carpek Service 201 bodů, 2. Team Bleekemolen 134 bodů, 3. Eastside Motorsport 96 bodů.

titulní fotografie: Renault Clio Cup Central Europe

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0