Pelikánová zahájila Evropský pohár žen bronzem

Pelikánová zahájila Evropský pohár žen bronzem

Pro Alexandru Pelikánovou začala letošní sezona motocyklového Evropského poháru žen pódiovým výsledkem. Závod v Mugellu dokončila na třetí příčce.

Beckhäuserův boj o vítězství skončil havárií, Kácovský na pódiu
Abraham předvedl v Mugellu napínavou stíhací jízdu a znovu bodoval
Víťazstvo Jána Daniša v rámci prvého kola Ferrari Challenge Europe v Mugelle

Na okruhu v Mugellu odstartoval o víkendu italský motocyklový šampionát CIV. Součástí podniků těchto závodů bude v letošním roce mimo jiné i obnovený Evropský pohár žen, v němž bude mít své zastoupení také Česká republika. Postará se o něj Alexandra Pelikánová. Ta se v tomto šampionátu, kde závodnice sedlají motocykly kategorie Supersport 300, představí na stroji značky Yamaha stáje Motox Racing.

A že česká závodnice nehodlá hrát v šampionátu druhé housle, ukázala již ve dvojici pátečních tréninků na úvodní podnik. Zatímco v prvním obsadila s časem 2:15,573 třetí místo, ve druhém si polepšila na 2:13,722 a byl z toho stříbrný výsledek.

Příslušnost k nejrychlejší trojici neztratila loňská účastnice Světového šampionátu Supersport 300 ani po sobotní kvalifikaci. V její první části obsadila druhé místo poté, co podala výkon v hodnotě 2:13,305. Ve druhém segmentu přišlo další zlepšení, tentokrát na 2:12,500 a i v tomto případě se původně jednalo o druhý nejrychlejší čas. Vítězce Beatriz Neile Santosové ale nakonec bylo její maximum z poslední části škrtnuto a Saša tak do nedělního závodu vyrážela z pole position.

Zveřejnil(a) Alexandra Saša Pelikánová dne Neděle 5. července 2020

 

Ve vítězství ale tuto pozici proměnit nedokázala. I přesto jsme ale na stupních vítězů mohli spatřit českou vlajku. Pod šachovnicovým praporkem byla totiž odmávnuta jako třetí. Pelikánová podlehla jen těsně vítězné Beatriz Neile Santosové a stříbrné Robertě Ponzianiové, se kterými sváděla po celý závod těsnou bitvu.

Zveřejnil(a) Alexandra Saša Pelikánová dne Neděle 5. července 2020

 

Další podnik Evropského poháru žen se uskuteční o víkendu 25.-26. července v Misanu. Na okruhu Marca Simoncelliho budou v plánu hned dva závody.

výsledky závodu Evropského poháru žen v Mugellu: 1. Beatriz Neila Santosová (Španělsko, Yamaha), 2. Roberta Ponzianiová (Itálie, Yamaha) +0,149, 3. Alexandra Pelikánová (Česká republika, Yamaha) +0,181.

titulní fotografie: Facebooková stránka Alexandry Pelikánové

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0