Pešl si z Lonata odvezl 36 bodů

Jindřich Pešl nezakončil letošní sezonu WSK Euro Series s prázdnou. Z dvojice podniků kategorie Mini v Lonatu si odnesl celkem 36 bodů.

Kameník si v Chebu připsal další vítězství
Čeští závodníci se v Třinci neztratili
Víkendový přehled: České fanoušky čeká nabitý program

Igor Čepil v kategorii OKJ nebyl minulý týden v rámci posledních dvou podniků letošního ročníku WSK Euro Series jediným českým jezdcem, kterému se podařilo bodovat. Své konto rozšířil na závěr sezony mimo jiné i Jindřich Pešl ve třídě Mini.

WSK Euro Series: Čepil skončil celkově třetí v OKJ

Jezdec stáje Baby Race Driver Academy skóroval již v kvalifikačních rozjížďkách druhého podniku, které pro něj skončily sedmým místem, což znamenalo zisk šesti bodů. V předfinálové jízdě skupiny A pak dojel do cíle jako pátý a získal tak dalších 15 bodů. Body z toho byly i ve finále, konkrétně dvanáct. Touto sumou byl odměněn za osmou příčku.

Body si Pešl připsal i v rámci třetího podniku, byť v tomto případě byl jeho zisk poněkud chudší. Kvalifikační rozjížďky pro něj skončily nebodovanou 33. příčkou. V předfinálové jízdě skupiny A si připsal tři body za 14. místo. Ve finálové jízdě z toho ale opět byla nula. Cílem projel Pešl jako dvacátý devátý. Po pětisekundové penalizaci původně dvacátého osmého Julese Caranty se ale posunul na jeho pozici.

Zveřejnil(a) JP Motorsport dne Sobota 19. září 2020

Pešl ovšem nebyl jediným Čechem ve startovním poli kategorie Mini. Kromě něj reprezentovali červeno-modro-bílé barvy Slovinec závodící pod českou vlajkou Matic Preša, Jakub Kameník, Michael Hlaváček a Oliver Paločko. Ani jednomu z tohoto kvarteta se ale bodovat nepodařilo.

Preša si během druhého podniku připsal 34. příčku v kvalifikačních rozjížďkách a nepostupové 23. místo v předfinále skupiny B. Ve třetím podniku pak pilot stáje Team Driver Racing Kart zaznamenal 16. místo v kvalifikačních rozjížďkách a 18. pozici v předfinále B. Cílem ovšem v této jízdě projel jako devatenáctý. K posunu mu později pomohl pětisekundový trest pro Francesca Amendolu.

Body nezískal ani Kameník. Ten si při druhém podniku připsal 45. místo v kvalifikačních rozjížďkách a 22. místo v předfinále A. Ve třetím podniku získal 41. pozici v kvalifikačních rozjížďkách. Do cíle předfinále A nedojel.

Bez bodů odjížděla z Lonata rovněž dvojice stáje Parolin Racing CZ – Michael Hlaváček a Oliver Paločko. Hlaváček skončil v kvalifikačních rozjížďkách druhého podniku na 57. místě a v předfinále A na 26. pozici. Zde ovšem dojel do cíle jako dvacátý pátý. Na 26. příčku ho odsunula až pětisekundová penalizace. Ve třetím podniku z toho pro Hlaváčka bylo 53. místo v kvalifikačních rozjížďkách. Předfinále A nedokončil.

Hlaváčkův týmový kolega Paločko obsadil ve druhém podniku 59. pozici v kvalifikačních rozjížďkách a 18. příčku v předfinále A, na kterou se posunul po pětisekundové penalizaci Elliota Kaczynského. Ve třetím podniku obsadil 52. příčku v kvalifikačních rozjížďkách a 28. pozici v předfinále B.

Zveřejnil(a) Parolin Racing CZ dne Sobota 19. září 2020

Zastoupení měla mezi účastníky třídy Mini také česká stáj Praga Kart Racing Team, a to v podobě Nika Ščulace. Ten ve druhém podniku skončil třináctý v kvalifikačních rozjížďkách. V předfinále A ovšem slovinský jezdec obsadil první nepostupové 18. místo a aby toho nebylo málo, byl později diskvalifikován. V rámci třetího podniku se mu ale dařilo o něco více. Nejprve skončil desátý v kvalifikačních rozjížďkách, poté obsadil sedmé místo v předfinále B a ve finále dojel desátý.

Výsledky finálového závodu Mini v rámci druhého podniku: 1. Kean Nakamura-Berta (Japonsko, Team Driver Racing Kart) 10 kol, 2. René Lammers (Nizozemsko, Baby Race Driver Academy) +0,631, 3. Kai Sorensen (USA, Parolin Racing Kart) +0,718… 8. Jindřich Pešl (Česká republika, Baby Race Driver Academy) +4,053.

Výsledky finálového závodu Mini v rámci třetího podniku: 1. René Lammers (Nizozemsko, Baby Race Driver Academy) 10 kol, 2. Mark Kastelic (Slovinsko, Team Driver Racing Kart) +0,073, 3. Antonio Apicella (Itálie, Team Driver Racing Kart) +0,885… 10. Nik Ščulac (Slovinsko, Praga Kart Racing Team) +5,642, 28. Jindřich Pešl (Česká republika, Baby Race Driver Academy) +18,564.

Konečné pořadí kategorie Mini: 1. René Lammers (Nizozemsko, Baby Race Driver Academy) 295 bodů, 2. Kean Nakamura-Berta (Japonsko, Team Driver Racing Kart) 278 bodů, 3. Jan Przyrowski (Japonsko, AVracing) 216 bodů… 17. Jindřich Pešl (Česká republika, Baby Race Driver Academy) 36 bodů, 48. Matic Preša (Česká republika, Team Driver Racing Kart) 2 body, 56. Michael Hlaváček (Česká republika, Parolin Racing CZ), Oliver Paločko (Česká republika, Parolin Racing CZ), Jakub Kameník (Česká republika, Kameník Václav) 0 bodů.

Titulní fotografie: Babyrace Driver Academy