Petr Běžel se stal středoevropským šampionem Rotax Max Challenge

Petr Běžel se stal středoevropským šampionem Rotax Max Challenge

Petru Běželovi se v letošním ročníku Rotax Max Challenge CEE podařilo vybojovat mistrovský titul ve třídě DD2. V rakouském Brücku vyvrcholila

Bratrům Běželovým se závěr sezony středoevropské Rotax Max Challenge vydařil
Čeští závodníci se v Třinci neztratili
Víkendový přehled: České fanoušky čeká nabitý program

Petru Běželovi se v letošním ročníku Rotax Max Challenge CEE podařilo vybojovat mistrovský titul ve třídě DD2.

V rakouském Brücku vyvrcholila o víkendu letošní sezona středoevropského motokárového šampionátu Rotax Max Challenge. A mezi šesticí jejích celkových vítězů můžeme najít také jedno české jméno. Je jím Petr Běžel. Ten se sice musel během finále ročníku sklonit před svým bratrem Jakubem a spokojit se s výslednou druhou příčkou, i přesto je to ale on, kdo se může s celkovým ziskem 472 bodů radovat z titulu šampiona třídy DD2.

Druhý ze sourozenců Běželových se navíc v celkovém pořadí umístil hned za ním na stříbrné příčce. Jeho ztráta činila 11 bodů.

Kromě bratří Běželových ovšem během letošní sezony soutěžil v kategorii DD2 také Jiří Matějček. Ten se s 266 body umístil jen těsně za elitní desítkou – na 11. místě.

V letošním ročníku ovšem dělala radost českým fanouškům také Tereza Bábíčková. Závodnice ze stáje Speedworld Academy totiž obsadila vynikající třetí místo v hodnocení Max Senior, kde nestačila pouze na vítěze Maria Novaka a na druhého Valinta Benceho.

V této třídě ovšem měla Česká republika také další želízka v ohni. Na šestém místě skončil v celkovém pořadí Matteo Richter, osmou příčku obsadil Vojtěch Birgus, na 11. pozici se umístil Jan Matyáš, na 12. Jaroslav Kott, na 18. Vojtěch Kůrka, na 38. Marek Mizera a na 47. skončil Lukáš Svoboda.

Ve třídě Junior reprezentovala naši zemi nejlépe Eliška Bábíčková, která se umístila na deváté příčce. Jako 21. se pak skončil Ivan Pavlovec a 25. pozici obsadil znovu Lukáš Svoboda, který se tak během sezony představil ve dvou třídách.

V kategorii MicroMax skončil 21. Tomáš Brančík, 22. Jakub Kameník, 27. Ondřej Pikl, 40. Tobias Szecsenyi a 41. Zdeněk Bábíček.

Tomáš Brančík obsadil ve třídě MicroMax celkovou 21. pozici.
foto: CEE Rotax Max Challenge/Facebook

Neztratila se ovšem ani slovenská scéna. Té udělal nejlepší reklamu Matej Koník, jenž ve třídě MicroMax nestačil pouze na Juliusze Ociepu a obsadil celkovou druhou příčku. Naši východní sousedé alemohli v této kategorii držet palce také Jakubu Gašparovičovi (14.), Mateji Nemcovi (24.), Ondreji Kunovi (26.) a Maximu Peteru Kisovi (39.).

Dalšími slovenskými závodníky v letošním ročníku byli Ladislav Lorinc (27.) ve třídě Junior, Krisztian Vincze Doka (16.) v Max Senior, Mário Šebáň (15.) s Filipem Balážem (31.) v DD2 .

Co se týče ostatních šampionů, v MiniMax slavil Daniel Krausz, mezi juniory Marcel Surmacz a v DD2 Masters Slawomir Muranski.

kompletní konečné pořadí

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0